За първи път българска постановка грабна толкова много зрителите на престижния фестивал. Журито от изтъкнати руски режисьори и интелектуалци присъди бронзовата статуетка на "Златния витяз" на спектакъла "Лице" на Сливенския драматичен театър. Режисьорът Васил Василев е убеден, че всъщност авторът на пиесата Александър Галин е успял да покаже до съвършенство обезличаването на съвременния човек в обществото ни. Василев умело търси пътя назад към Човека и любовта е тази, която помага на героите в крайна сметка да преминат през редица тъжни, но и много весели ситуации, в резултат на което те да се открият и разберат. Пред БНР режисьорът Васил Василев сподели:
Имам чувството, че текстът ме избира и тогава се случва спектакълът. В нашия случай вече за втори път. Този наш екип от актьори - Мария Сапунджиева, Георги Кадурин, Марияна Миланова. Това е за втори път - текст на Галин ни избра, и втория път, разбира се, с участието на Христо Бонин.
„Златния витяз“ се провежда за тринайсети път в Москва и има за цел да запази и съхрани ценностите на съвременния свят, които, според ръководителя на фестивала режисьора и киноартист Николай Бурляев, все повече върви към едно разпадане и именно такива острови на културата могат да бъдат модел на оцеляване за ценностната система в променящото се общество. Във форума в Москва участваха театрални трупи не само от Русия, но и от Общността на независимите държави, България и Сърбия.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..