Запазването на спомена за общата победа на руските воини и българските опълченци е събитие от общата европейска история. Много е хубаво, че българският народ помни тези неща и знае на кого дължи своето освобождение и възстановяването на държавността си.
Ръководителят на Думата Сергей Наришкин определи съвременните българо-руски отношения като нормално развиващи се.Сегашните млади хора в Русия знаят малко за Руско-турската война, бе отбелязано по време на изложба от гравюри, посветени на войната, която бе открита в Руската Дума.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..