Съдът не даде ход на делото и не уважи искането на защитата за прекратяването му с мотива, че същото дело се води и в Районния съд в София. Прокурор Надежда Белчева бе категорична, че делата не могат да бъдат обединени, тъй като става дума за използване на фалшивата диплома по кардиология пред различни институции и болници в София и Стара Загора. За следващото съдебно заседание прокурорът поиска доктор Вуцов да бъде призован и чрез своя адвокат.
В момента срещу мнимия кардиолог има три висящи дела. Освен това в София, и в Стара Загора, предстои да му бъде повдигнато обвинение и за частната му кардиологична практика в Стара Загора и други градове в областта. Делото е образувано по публикации на „Хоризонт“, който разследва случая с Иван Вуцов. Следващото заседание по делото в Стара Загора е насрочено за 8 юли.
Подробности чуйте в коментара на Венелина Попова в звуковия файл.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..