Седем експоната от Националния исторически музей ще бъдат представени на изложбата "Св. Климент Охридски – ученик и учител", която се открива днес в Словашкия национален исторически музей в Братислава.
Експозицията е по повод 24 май.
По време на изложбата ще бъдат показани уникални икони, предмети, които се употребяват по време на литургия, и ръкописи, свързани с делото и паметта за св. Климент Охридски. Гостуването на Националния исторически музей в Братислава е част от календара на Българското европредседателство.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..