Четвъртото издание започна край язовир Беглика в Родопите - казва един от организаторите Янина Танева. Тук е фантастично. Пред нас вече е издигната и главната сцена, където очакваме тази вечер да свири Теодосий Спасов. Хората вече се трупат пред инфоцентъра, за да получат нужната им информация за програмата.
Току що под наем беше взето и първото колело. Доброволците работят още от 7 часа сутринта."Беглика фест" е специален за мен, защото влагам в него сърцето вече четвърта година. Ние се опитваме да го направим устойчиво събитие, което не ощетява природата. Оставяме по-добре всичко около себе, дори облагородяваме каквото можем. Тази година изнесохме доста боклуци, оставени от къмпингиращи и рибари през годината. Опитваме се намалим екологичния отпечатък на събитието по всякакъв начин. Всички пътеки във фестивалната зона са постлани със слама, за да се намали ерозията. Тази година за първи път обявихме нашата харта за устойчиво развитие, а сериозна част от нея включва контрол на човекопотока, за да няма пренаселване. Не искаме да поемаме риск мястото да бъде съсипано.
Разхвърляли сме къмпингите на различни места, за да няма струпване на едно място и увреждания на терена. Опитваме се по всякакъв начин да докажем, че при повече грижа може да бъде направено събитие, което не застрашава средата. Човек може да се изрази творчески и да бъде щастлив сред природата и без да я консумира, а да бъде само в хармония с нея. Вярваме, че тук се раждат много инициативи, които продължават живота си и извън феста.
Три въздействащи фоторазказа за благотворителността и доброволчеството представя столичната галерия „Синтезис“ до 15 декември 2018 г. Изложбата показва фотопроектите на Добрин Кашавелов, Борислав Трошев и Тихомира Методиева, отличени през 2018 г. в конкурса „Благотворителността през обектива“. В поредица от фотоси под названието „Виж това или..
Денис Бучел е фоторепортер, социален фотограф и преподавател, чиято нова изложба Mirror се открива днес в галерия „13-то стъпало“ в Бургас. Той е роден в Кишинев, но живее и работи в България, носител е на много награди, между които „Снимка на годината“ и „БГ прес фото“. Денис Бучел казва, че обича хората и е склонен да чака дълго момента, в който те..
На 6 декември 2003 година у нас се ражда българската Уикипедия - най-голямата онлайн енциклопедия в света. Към днешна дата в нея има близо 250 000 статии, а около 150 активни редактори работят единствено на доброволни начала. В световен план Уикипедия е петият по популярност сайт, който създава съдържание на повече от 300 езици, включително..
Ако се разходите из София или някой от по-големите градове в страната с Васил Макаринов и Теодор Караколев сигурно ще останете изненадани от сградите, които ще ви покажат и покрай които навярно сте минавали стотици пъти, но не сте им обръщали внимание. Надали сте се вглеждали в извитите витрини на постройка в посока НДК в София или в скритата..
Вторият международен фестивал на импровизационния театър вече приключва, но това не пречи на неговите организатори и създатели от трупа „ШиЗи Про“ да импровизират на живо в студиото на „Време и половина“. Със Златин Цветков, Милко Йовчев и Яна Огнянова говорим за това как се тренира импровизация, каква свобода дава тя, до какви истини достига и дори..
Младежки ентусиазъм и желание да споделиш частица от себе си с онези, които мислят, чувстват и избират като теб. Между четири стени заедно с тези истински и неподправени компоненти се случва музиката в новия албум на Любо Киров „Както преди“. Именно за изборите, които правим, и за начините, по които стигаме до истината, си говорихме с Любо в нашето „Време..
Идваха отдалеч, чертаейки посока в своята „ЧЕРНОВА“, от различни точки на страната. София, Шумен, Пловдив, Търново…, до Хасково. Градът – „ТРАНЗИТ“, но не към някаква „КРАЙПЪТНА ОБИТЕЛ“, а към онзи център, заради когото бяха преодолели всеки „ЗАВОЙ“ на мислите си - от заглавието до финала, защото бяха увлечени в следването на думите, които сънуваха...