от 12.00 часа

"Лукойл Академик" с първа загуба във ФИБА Европа

"Лукойл Академик" допусна първа загуба в турнира ФИБА Европа

Баскетболният ни шампион „Лукойл Академик“ допусна първа загуба в четвъртия си мач от 6-а група на турнира за купата на ФИБА Европа. "Студентите" паднаха при гостуването си израелския „Бней“ (Херцлия) със 79:84 точки.

Така играчите на Тони Дечев пропуснаха да си осигурят предсрочно класиране за следващия етап, но запазиха шансове да продължат напред, стига да победят румънския „Стяуа“ в следващия си мач.

Срещата започна доста добре за нашия отбор, който спечели първата четвърт с 25:22. Авансът на гостите се запази почти до края на първото полувреме, но в крайна сметка „Бней“ направи обрат за 45:43.

През второто полувреме играта продължи да бъде равностойна, но домакините успяваха да предпазят аванса си. Минута преди края на двубоя разликата между двата тима се стопи до 3 точки, но с точно изпълнени фаулове „Бней“ спечели срещата и поведе в класирането.

Двата отбора имат по 3 победи и една загуба, докато „Стяуа“ и „Приедвидза“ имат по един успех и три поражения.

За „Лукойл“ най-резултатен в мача с 16 точки бе Саша Загорац. С 15 завърши Дани Гибсън. За израелците Стивън Денис вкара 18 точки.