Треньорът на "Ботев": Сами сме си виновни

Николай Киров
Снимка: Архив

Сами сме си виновни за загубата от "Лудогорец". Това призна старши-треньорът на "Ботев" Николай Киров след загубата с 1:3 в последната среща от 22-ия кръг на първа професионална футболна лига.
Дадохме големи пространства на съперника в началото на мача. Успяхме да намалим резултата, но ни прекърши третия гол, който получихме леко в самия края на първото полувреме. Допуснахме грешки в защита, както и при изнасянето на топката. През първите минути работихме бавно и с много повече докосвания, отколкото беше необходимо. Няма да търсим странични проблеми и причини. Ние сме си виновни. Срещу такива опоненти пространства не се дават. Странични неща не ни вълнуват. Пламен Димов получи лек картон и пропуска дербито с "Локомотив". Ще му намерим заместник. Извадих Минев точно заради това - имаше опасност и той да пропусне следващите мачове. Дербито е нещо различно. Ще разузнаем съперника, "Локомотив" има доста нови състезатели, добави Николай Киров.