По думите ѝ, последиците от това са две - първо тези събирания безсмислено се повтарят, а другото е опитът на самия президент публично да се декларира на фона на всички политици в държавата, да се изправи на пресконференция, а зад него да са всички останали политици, които с присъствието си легитимират тази му роля.
Фактът, че напрежението между Радев и правителството се артикулира от Цветан Цветанов, а не от Бойко Борисов, според Коларова показва желанието на премиера да покаже различното ниво, на което е. От една страна потвърждава новата си роля на балансьор, от друга - Борисов дава ясен знак, че изпълнителната власт е на по-високо ниво:
"Привидно подчиненото му поведение, изразено в призива министрите да се отчетат на Радев, за да разсеят обвиненията в непрозрачност, отново е знак за позиция на превъзходството. Поръката на Борисов към неговите министри е, все едно им казва - има някакъв политик, който твърди, че ние не управляваме правилно. Той е вън от реалната политика, той не е добре информиран...затова идете и му кажете какво правим, защото явно не е в час", смята Коларова.
Румяна Коларова не прогнозира избори, преди идващите догодина европейски, въпреки силното политическо противопоставяне между ГЕРБ и БСП.
БСП отде толкова далеч, че по много въпроси се размина дори с Партията на европейските социалисти. Стига се до отрицание на ценностите на ЕС, които са отстоявани от предшествениците на Нинова - Сергей Станишев и Георги Първанов. Теми, които тя атакува, имат национален консенсус.
"Може да си опозиция, но не и да говориш като руския външен министър Лавров", коментира Коларова.
По тази линия управлението също има своя проблем в лицето на Волен Сидеров, констатира още тя.