Никола Цолов завърши 5-ти в квалификацията на "Спа"

Снимка: ART Grand Prix

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов записа най-доброто си постижение в квалификациите този сезон. Той се нареди на пето място в дъжда на пистата "Спа-Франкоршан".

Дебютантът на ART Grand Prix се представи отлично на мокрото и технично трасе и също като в Унгария преди седмица влезе в челото на класирането. В хода на квалификацията Цолов демонстрира скорост на лидерите в шампионата и беше сред най-бързите както на изцяло мокрото трасе, така и в края, когато пистата започна да изсъхва.

С време 2:22.517 минути в последната си обиколка българинът се класира пети и отбеляза сериозен прогрес в сравнение със свободната тренировка по-рано днес, в която завърши 14-и.

Най-бърз в квалификацията днес беше пилотът на Кампос Пепе Марти (Испания), който изпревари Цолов с 0.357 секунди. Двамата съотборници на българина в тима на ART Grand Prix Грегоар Соси и Кейлън Фредерик завършиха 16-и и 17-и в квалификацията.

"Квалификацията се получи малко по-различна от тренировката, тъй като спря да вали", заяви след квалификацията Цолов.

По публикацията работи: Владислав Стоянов