20 минути и 9 точки за Везенков при загубата от ЛА Клипърс

Домантас Сабоник от Сакраменто (вляво) се бори под коша.

ЛА Клипърс свали Сакраменто на земята. "Кралете" впечатлиха при успеха си над Бруклин Нетс (131:118), подобрявайки рекорда си за тройки (25). Ден по-късно обаче от добрата им стрелба нямаше и помен и те бяха победени при гостуването си в "Crypto.com Aрeнa" с 99:119.

В този мач процентът им при стрелбата за три точки бе малко над 20 (8/34). За сметка на това съперникът им бе във вихъра си и правеше каквото си иска на паркета, като заслужено записа пети пореден успех в актива си.

Българското крило на Сакраменто Александър Везенков се представи достойно в този мач, особено в заключителните минути на срещата. Той прекара на терена близо 20 минути, в които отбеляза 9 точки, като направи и 3 борби и 3 асистенции.

Най-много точки отбеляза Леонард от ЛА Клипърс -  31. За Сакраменто най-резултатен беше Кийгън Мъри със 17.

По публикацията работи: Владислав Стоянов