Дармщад победи Кьолн в битка за оставане в елита

Кьолн загуби с 0:2 от Дармщат

Кьолн потъна още повече в зоната на изпадащите в Бундеслигата, след като допусна изненадващо поражение у дома с 0:2 от последния Дармщат в среща от 30-ия кръг.

Дармщад поведе в резултата в 57-ата минута, след като Кьолн не успя да се справи при един ъглов удар. Топката попадна в Кристоф Кларер, който стреля с плътен удар между краката на защитник и на вратар Марви Швабе. Оскар Вилхелмсон вкара в добавеното време, за да направи 2:0.

Кьолн е предпоследен с 22 точки, а гостите са на последна позиция със 17 и почти сигурност ще изпаднат от елита. Дармщат прекъсната изключително слабата си серия от 22 поредни мача без успех.

РБ Лайпциг вкара късен гол при победата с 2:1 срещу Хайденхайм, докато продължава битката за класиране в Шампионската лига. Никола Доведан изравни, след като Бенямин Шешко откри в 69-ата, но РБ Лайпциг спечели мача след гол в 85-ата минута на Лоис Опенда.

РБ Лайпциг е на четвърто място с 59 точки, което в момента е последното, даващо право на участие в Шампионската лига следващия сезон, на три точки пред петия Борусия Дортмунд, който приема новия шампион Байер Леверкузен в неделя.

Бундеслигата обаче се доближава до пета квота за Шампионската лига, след като УЕФА ще награди двата най-добри шампионата този сезон с допълнително място. В момента Германия е на втора позиция в ранглистата на УЕФА за сезона.

Волфсбург си пое глътка въздух и се отдалечи от зоната на изпадащите, след като спечели с 1:0 срещу Бохум, друг кандидат да загуби мястото си в елита. Единственото попадение в мача реализира Йонас Винд в 43-ата минута.

Хофенхайм спечели с 4:3 с попадение в добавеното време във вълнуващ домакински мач срещу Борусия Мьонхенгладбах. Антон Щах донесе победата на тима, който водеше с 3:1 в хода на двубоя. Робин Хак се отчете с хеттрик за гостите.

В късния мач Унион Берлин е домакин на Байерн Мюнхен.