Аталанта продължава успешно на няколко фронта

Аталанта

Отборът на Аталанта продължава с отличното си представяне на няколко фронта. След като отстрани Ливърпул в Лига Европа, тимът на Джан Пиеро Гасперини се класира на финала за Купата на Италия.

Аталанта отстрани Фиорентина в полуфиналите, след като победи в реванша у дома си с 4:1. В първата среща флорентинци спечелиха с 1:0, но това за тях се оказа недостатъчно.

Тюн Копмайнерс даде преднина на домакините с точно изпълнение в 8-ата минута, но след почивката Лукас Куарта изравни за 1:1. Попадението на гостите обаче не смути играчите на Гасперини, които до края на редовното време нанизаха още три безответни гола, вкарани от Джанлука Скамака, Адемола Лукман и Марио Пашалич.

Още в началото на второто полувреме амбициите на Фиорентина бяха сериозно попарени, след като Никола Миленкович бе изгонен.

На финала Аталанта ще срещне Ювентус, който отстрани Лацио.

По публикацията работи: Светослав Табаков