Никола Цолов с 2-о и 15-о място във втория ден на тестовете в Барселона

Никола Цолов
Снимка: ART Grand Prix

Никола Цолов записа 2-о и 15-о място в последния тестов ден за сезон 2024 във Формула 3 на пистата "Каталуня" в  Барселона. По време на сесията пилотите подложиха на последно изпитание това поколение автомобили в шампионата, след като от следващия сезон ще се използват новите шасита на Долара.

Българинът завърши на второ място в сутрешната сесия. Най-бърз в първите 3 часа се оказа Мари Боя с време 1.27,209 минути в най-добрата си обиколка, а Никола остана на 0,027 от Боя, като и двамата карат в този тест за отбора на "Кампос". На трето място в сутринта завърши Мартиниус Стеншорн (Хайтех), който остана на 0,066 секунди от първия.

В следобедната сесия Цолов регистрира време от  1.32,247 минути в най-бързата си обиколка, на 3,910 секунди от най-бързата обиколка на Мартиниус Стеншорн, който постигна 1.28,337 минути в симулация на квалификация. Никола и почти всички други пилоти работиха по симулация на състезателно темпо и по-дълги серии обиколки с повече гориво на пистата.

По публикацията работи: Кръстина Иванова