Update Required
To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
Сърцето на днешната гостенка в рубриката ни "Горещи сърца" тупти с ритъма на въпросите, които постоянно си задава. Признава, че любимият ѝ въпрос е "Защо?", а намирането на отговорите му всеки ден и при всички обстоятелства помага да се усъвършенстваш, да се развиваш и да вървиш напред. Страстта ѝ да стига "до корена", да изследва причините, да проучва предисторията я води не само професионално, но и в личните й отношения.
62-годишната Мая Антова е историк по образование, професия, призвание и по душа. Дълги години е била учител в елитна врачанска гимназия, сега работи в Регионалния исторически музей в отдел "Нова история". Проучва биографиите на видни врачани, с принос за обществото, науката, прогреса, икономиката и културата.
Смята, че е важно и интересно да познаваме миналото на родния си край и фамилната си история. По думите ѝ сме длъжни да съхраним родовата памет и архив и да ги предадем на поколенията след нас.
Извън историята, Мая Антова има разнообразни хобита - играе народни танци, кара колело, пътува, разхожда се, чете и посещава концертите на Симфониета - Враца.