Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Джъстин Фераци: Когато мисля за София, мисля като за вкъщи

Снимка: личен архив
Нашият герой в рубриката "Какво казват другите" този път е от Съединените американски щати, по-точно от курортното градче Оушън сити. Той се казва Джъстин Фераци и въпреки че живее на едно прекрасно място близо до океана, твърди, че обича София като свой собствен дом.

Какво го е довело тук в България и как вижда нашият град?

Тук съм, за да се видя със семейството си. Жена ми е от България, за това сме тук, за да се видим с родителите й.

Наистина? Разкажи ни как се срещна с жена си?

Срещнахме се на едно парти, когато жена ми беше на студентска бригада. След това се заформи едно силно приятелство, което продължи няколко месеца. За съжаление малко по-късно жена ми трябваше да се прибира в България. Въпреки това ние продължихме да поддържаме връзка и да се виждаме в скайп всеки ден. На следващата година тя се върна в Щатите и се оженихме, а след приключване на лятото се прибрахме двамата в България.

Какво мислиш за София?

София е странно място за мен. Чувствам я като свой дом. Обичам този град, обичам културата, повечето хора, атмосферата. Хубаво е да се живее тук и всеки път, когато се връщаме има все повече неща, които са се променили към добро - инфраструктурата, парковете.

Харесваш ли нощния живот в София?

Нощният живот е чудесен. Има голямо разнообразие на музикалната сцена. Можеш да чуеш реге музика, това е любимата ми музика, също така ска, чалга, електронна музика, удивителен нощен живот изпълнен с много клубове за всеки. Клубовете тук са много по-малки, но това прави обстановката много по-интимна и те кара да се чувстваш като част от събитието. Да, и когато мисля за София, мисля като за вкъщи. Нощният живот е забавен, и това е мястото, където , колкото и да е труден животът, все още можеш да възпитаваш деца и да създаваш семейства.

Чуйте интервюто.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Сливница

Сливница е втора Шипка

Време е за поредното ни гостуване в Сливница. Този път започваме с Младена Шуманова - педагогически съветник в Професионалната гимназия по транспорт и с ученика в 8 клас Александър Русков за създадената преди 2 години междуучилищна телевизия: "60 години сме град, но имаме много история, населено място сме от древни времена, на Римски път сме. В..

публикувано на 02.02.25 в 11:14

Историята оживява - Радиотеатърът, части 1 и 2

Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът  е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..

публикувано на 01.02.25 в 16:00
Кино “Модерен театър”

Софийски разкази - Кино “Модерен театър”

Най-старият киносалон в България е “Модерен театър” (известно и като "Цанко Церковски" след 9 септември). Слушаме откъси от рекламен текст за откриването на Кино “Модерен театър”, както и откъси от спомените на Георги Каназирски - Верин за първия кинематограф в София и за първата кръчма, обърната в кино преди създаването на Кино “Модерен театър” в 1908...

публикувано на 01.02.25 в 15:00
Михаил и Кристина Белчеви

Адресите на любовта - Михаил и Кристина Белчеви

Кристина и Михаил Белчеви са заедно от 42 години, а са се разделяли за не повече от четири дни. Животът им е споделена нежност, изпята любов и музика, която докосва струните на душата. И предопределеност свише.  Криси чува песента на Лили Иванова “Самота” по текст на Мишо ден преди да се запознаят и си казва „Къде ли са тези сантиментални мъже, които..

публикувано на 01.02.25 в 13:55
Йосиф Аструков

Малките поколения са по-самотни

„Самотният зрител“ – огледало на обществото ли са новите сериали? Още по темата с Йосиф Аструков ,  Институт за изследване на изкуствата - БАН: "Темите не са нови, датират още от ТВ - хората са седнали заедно и гледат. Сега всеки се разцепва на малки екрани. Ако гледаш комедия и не ви е смешна, а цялата зала се тресе, и на теб ти става смешно...

публикувано на 01.02.25 в 11:46

“DEEP SEEK” ще помогне за по-добър BG GPT

Пускането на ИИ “DEEP SEEK” доведе до неочаквани реакции и събития – ЗАЩО?  Постига ли се наистина революция с този модел и повдига ли нови въпроси за надпреварата в разработването на технологията?  Събеседник по темата ни е д-р Димитър Димитров, част от Института „INSAIT” към СУ „Св. Климент Охридски“: “DEEP SEEK” е модел за разсъждение,..

публикувано на 01.02.25 в 10:53
Владимир Полеганов

Автентична емоционална палитра

Графичният роман „Mаус“ на Арт Спигелман  излиза за пръв път на български език. Представя ни го неговият преводач - Владимир Полеганов: "Комиксът е подценявана област на изкуството - смята се за явно популярна. Но чрез неочакваната форма се разказва история, която се говори и възприема много трудно. Авторът бавно е осъзнавал какво е да си син на..

публикувано на 01.02.25 в 10:15