„Идеята беше да направим трибют на Linkin Park само веднъж. След това обаче получихме много запитвания от хора - от Варна, Бургас, Пловдив. Нямаше начин да откажем, интересът беше огромен. И все още е така. Дори се чудим, как е възможно някой да обича Linkin Park, колкото и ние. Но…очевидно е възможно. На първия ни трибют не всички успяха да влязат, имаше толкова много хора“ - разказват младежите и разкриват още подробности за първата си изява: „Беше много интересно. Отидохме без очаквания, искахме ние да си се разцепим, каквато беше и първоначалната идея. Както почти всеки път, започнахме с песента „Papercut“. Хората просто полудяха. Почувствахме се все едно наистина сме част от Linkin Park. Беше много приятно. Опияняващо е, ако усетиш, че в публиката има настроение, това означава, че правиш нещата правилно. Въпреки това винаги има хора, които ни критикуват, дори и да са ни много близки приятели, дори и без да са ни чули на живо. Ние сме самокритични и критични един към друг, но критиката ни е градивна.“
Александър и Тодор разказват, че балансът в трибют бандата градят заедно. Винаги говорят за Linkin Park с много емоции и ни разкриват, как се е запалила любовта им към американската група.
„За първи път чух Linkin Park - „In The End“ , когато бях в 6 клас. Сега съм на 29 години. Казах си „Уау“, това е нещо ново, нещо различно. Любовта при мен беше от първо слушане,“ споделя Александър
„Винаги се вълнувам, когато говоря за Linkin Park, защото това е групата, която ме накара да заобичам пеенето. Имам татуировки огньове на ръцете, които наподобяват на тези на Честър Бенингтън. За първи път чух песента „One step closer”. Гледах и клипа, в който Майк е със синя коса, Честър се дере, супер яко. Когато си купих техен албум, бях малко разочарован, защото бях свикнал да слушам по-тежка музика. Слушах си само „One step closer”. След това обаче завъртяха и “Crowling” по телевизията. Тогава забелязах цялата любов на публиката и харизмата на Честър. Купих си касетката, въртях тези две песни. Скоро изтърках лентата на цялата касетка,“ спомня си Тодор
Linkin Park Tribute band планира скоро да развълнува феновете си в Пловдив, Бургас и Варна.
„Вокалистът на Linkin Park - Честър наистина ни липсва. След себе си остави много. Започнахме трибютите малко преди трагичната случка с него. Ние не правим събития, за да печелим, а за да доставяме удоволствие на хората.“
В ефира на Радио София младежите издадоха, че следващата им изява в столицата ще бъде на 20.10.18г., събота, в популярен клуб. Ако искате да се приближите на една крачка по-близо до Linkin Park и да видите още една светлина или хиляди слънца в минутите до полунощ… знаете кога да го направите.
Време е за поредното ни гостуване в Сливница. Този път започваме с Младена Шуманова - педагогически съветник в Професионалната гимназия по транспорт и с ученика в 8 клас Александър Русков за създадената преди 2 години междуучилищна телевизия: "60 години сме град, но имаме много история, населено място сме от древни времена, на Римски път сме. В..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Най-старият киносалон в България е “Модерен театър” (известно и като "Цанко Церковски" след 9 септември). Слушаме откъси от рекламен текст за откриването на Кино “Модерен театър”, както и откъси от спомените на Георги Каназирски - Верин за първия кинематограф в София и за първата кръчма, обърната в кино преди създаването на Кино “Модерен театър” в 1908...
Кристина и Михаил Белчеви са заедно от 42 години, а са се разделяли за не повече от четири дни. Животът им е споделена нежност, изпята любов и музика, която докосва струните на душата. И предопределеност свише. Криси чува песента на Лили Иванова “Самота” по текст на Мишо ден преди да се запознаят и си казва „Къде ли са тези сантиментални мъже, които..
„Самотният зрител“ – огледало на обществото ли са новите сериали? Още по темата с Йосиф Аструков , Институт за изследване на изкуствата - БАН: "Темите не са нови, датират още от ТВ - хората са седнали заедно и гледат. Сега всеки се разцепва на малки екрани. Ако гледаш комедия и не ви е смешна, а цялата зала се тресе, и на теб ти става смешно...
Пускането на ИИ “DEEP SEEK” доведе до неочаквани реакции и събития – ЗАЩО? Постига ли се наистина революция с този модел и повдига ли нови въпроси за надпреварата в разработването на технологията? Събеседник по темата ни е д-р Димитър Димитров, част от Института „INSAIT” към СУ „Св. Климент Охридски“: “DEEP SEEK” е модел за разсъждение,..
Графичният роман „Mаус“ на Арт Спигелман излиза за пръв път на български език. Представя ни го неговият преводач - Владимир Полеганов: "Комиксът е подценявана област на изкуството - смята се за явно популярна. Но чрез неочакваната форма се разказва история, която се говори и възприема много трудно. Авторът бавно е осъзнавал какво е да си син на..