Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Неочакваните целувки - провокация или адреналин

Снимка: pixabay.com
След горещите срещи и разговори тази седмица за целувката според закона, в  литературата, театъра и киното, в „Радиоприемница“ завършихме темата с гледната точка и на хора, занимаващи се с различни спортове. В нашето студио бяха една от най-добрите ни ММА състезателки Анита Доганова, която извън ринга е детска учителка, Бояна Николова която бори гравитацията с пол денс и Светослав Николов от мото-клуб „Нощни вълци“.

Попитахме ги каква е тяхната гледна точка за целувка и как тя присъства в спорта, може ли вследствие на адреналина да се стигне до подобна реакция като тази на Кубрат Пулев.

Бояна разказа, че адреналинът при нея идва от сцената и на състезания.

Анита пък обясни, че адреналинът е на много високо ниво, дори и на тренировка, но трябва да умееш да го владееш. Да не позволяваш да те завладее, за да не изгубиш контрол по време на срещата.

Светослав пък поясни, че когато адреналинът те е завладял, границата е много тънка.

С годините, обаче, казват гостите ни, тези емоции се обуздават и няма място за целувки.

Според тях целувката е нещо лично и не трябва да се използва с цел реклама.

Анита разказа, че всеки боец на ринга се опитва да покаже надмощие превъзходство, но обикновено с други методи, не с целувки.

Анита Доганова, Бояна Николова и Светослав Николов и водещата Катя Василева

Относно „българската целувка“, Бояна изрази предположението, че желанието на Пулев вероятно е било „да прави любов, а не война“, но лично тя е против такъв тип нежелани действия. Според нея целувката е заложена в поведението ни, но днес не се знае кой за какво я използва.

За Светослав пък "моралът в "Люлин" може да е един, на село друг", но трябва да следваме закона. Според него обаче, в момента „лъха отвсякъде разкрепостеност“.

Анита обясни, че преди да си позволиш нещо подобно, трябва да помислиш как ще се почувства половинката ти. Според нея Джени Суши е търсила сама провокацията и се е възползвала от адреналина, който е завладял Пулев в този момент.

Проблемът е, че историята вече се комерсиализира, коментира Светослав и се пошегува, че следващият бой на Кубрат ще е с Андреа (официалната половинка на Кубрат – бел. ред.).

По темата за провокациите гостите ни обясниха, че в много спортове облеклото е по-оскъдно, за да могат спортистите да имат по-голяма свобода на движенията, за да се избягват наранявания, но не и за да предизвикват някакви други реакции. Непозволените провокации пък могат да доведат единствено до дисквалификации.

Има ли вече „Синдром Пулев“, дали целувката ще се превърне в спорт и кога са предстоящите състезания на нашите гости – чуйте в звуковия файл. 

Последвайте Радио София и в Instagram. Харесайте и страницата ни във Facebook.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Историята оживява - Радиотеатърът, части 1 и 2

Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът  е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..

публикувано на 01.02.25 в 16:00
Кино “Модерен театър”

Софийски разкази - Кино “Модерен театър”

Най-старият киносалон в България е “Модерен театър” (известно и като "Цанко Церковски" след 9 септември). Слушаме откъси от рекламен текст за откриването на Кино “Модерен театър”, както и откъси от спомените на Георги Каназирски - Верин за първия кинематограф в София и за първата кръчма, обърната в кино преди създаването на Кино “Модерен театър” в 1908...

публикувано на 01.02.25 в 15:00
Михаил и Кристина Белчеви

Адресите на любовта - Михаил и Кристина Белчеви

Кристина и Михаил Белчеви са заедно от 42 години, а са се разделяли за не повече от четири дни. Животът им е споделена нежност, изпята любов и музика, която докосва струните на душата. И предопределеност свише.  Криси чува песента на Лили Иванова “Самота” по текст на Мишо ден преди да се запознаят и си казва „Къде ли са тези сантиментални мъже, които..

публикувано на 01.02.25 в 13:55
Йосиф Аструков

Малките поколения са по-самотни

„Самотният зрител“ – огледало на обществото ли са новите сериали? Още по темата с Йосиф Аструков ,  Институт за изследване на изкуствата - БАН: "Темите не са нови, датират още от ТВ - хората са седнали заедно и гледат. Сега всеки се разцепва на малки екрани. Ако гледаш комедия и не ви е смешна, а цялата зала се тресе, и на теб ти става смешно...

публикувано на 01.02.25 в 11:46

“DEEP SEEK” ще помогне за по-добър BG GPT

Пускането на ИИ “DEEP SEEK” доведе до неочаквани реакции и събития – ЗАЩО?  Постига ли се наистина революция с този модел и повдига ли нови въпроси за надпреварата в разработването на технологията?  Събеседник по темата ни е д-р Димитър Димитров, част от Института „INSAIT” към СУ „Св. Климент Охридски“: “DEEP SEEK” е модел за разсъждение,..

публикувано на 01.02.25 в 10:53
Владимир Полеганов

Автентична емоционална палитра

Графичният роман „Mаус“ на Арт Спигелман  излиза за пръв път на български език. Представя ни го неговият преводач - Владимир Полеганов: "Комиксът е подценявана област на изкуството - смята се за явно популярна. Но чрез неочакваната форма се разказва история, която се говори и възприема много трудно. Авторът бавно е осъзнавал какво е да си син на..

публикувано на 01.02.25 в 10:15

"Форум", 31.01.25: ИИ и следващата технологична революция

В петък водещият Лъчезар Христов и гостите тази седмица  Георги Захариев – основател на Finance Academy, и  Алексей Пампоров - социолог от Института по философия и социология при БАН,  обобщиха всички теми от седмицата и коментираха в добавка: Държавната администрация и това какво се очаква от тях - бюджет, ефективност; Презастрояването в София..

публикувано на 31.01.25 в 18:35