Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Отбор на надеждата" на девето световно първенство

Снимка: nacionalite.org/
„Отбор на надеждата“ ще вземе участие на девето поредно световно първенство по футбол за бездомни хора. Кандидатурата му беше одобрена от организатора на турнира, а именно шотландската фондация Homeless World Cup. „Спортс Мениджмънт България“ ще излъчи мъжки отбор, който да представлява България на световния шампионат във Финландия през 2020 г.

"Социалният Мондиал ще се проведе в град Тампере от 28 юни до 5 юли 2020 година. Ранните дати за провеждане на турнира през идната година ще ограничат сериозно времето ни за подготовка. Голяма част от нашите играчи са младежи в неравностойно положение в горен курс и са на училище до 30 юни. Планираме да обявим разширения състав на националния „Отбор на надеждата“ в началото на май и да започнем подготовка на 23 май", коментира мениджърът на отбора Виктор Кирков.

Изпълнителният директор на компанията, която е официален партньор на фондация Homeless World Cup за територията на България, съобщи още, че футболният специалист Борислав Фердинандов ще бъде национален селекционер на „Отбор на надеждата“ и през следващата година.

„Доволен съм от работата, която Фердинандов свърши през последните 2 години и затова го поканих да води отбора на трето поредно световното първенство. През 2018 и 2019 година, под ръководството му, националният „Отбор на надеждата“ завърши на дванадесета позиция в крайното класиране на турнира“, каза още Кирков. 

"Отбор на надеждата" е проект за социална интеграция на хора в неравностойно положение, който постига 100 процента успеваемост при работата с националните си състезатели от 2011 до днес.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Форум", 01.05.25: Настъплението на тротинетките, червената зона и къде са комедиите в българското кино

Навръх Първи май студиото на "Форум" отново се напълни със седмичните коментатори Гергана Костадинова – пиар, директор на агенция "Right Direction", и Димитър Кръчмаров – продуцент, сценарист, част от екипа на спортната страница "Топка е". Темите, които днес им предложи водещият Лъчезар Христов, а те с готовност приеха, са: 149 години..

публикувано на 01.05.25 в 18:25

В Музея на София ученици ще проведат форум "Добродетели на духа и волята"

Повече от 50 ученици от 15 училища ще вземат участие в третото издание конференцията "Добродетели на духа и волята" , която ще се проведе на 2 и 3 май в Регионалния исторически музей в София (РИМ - София).  На нея ще бъдат представени разработки по теми на едни най-драматичните и героични моменти от българската история : "100 години от..

публикувано на 01.05.25 в 16:50

Златният кадрови резерв за бизнеса все повече е в крак с времето

По данни на НСИ заетите лица в България на възраст между 55 и 64 години са 632 000 през третото тримесечие на 2024 г.. Те са 70% от населението в същата възрастова група. 10 000 българи на възраст над 65 г. са се регистрирали в Бюро по труда . 42% от регистрираните безработни са на 50+ години – или близо 62 000 души. 7 хиляди от тази..

публикувано на 01.05.25 в 16:47

В духа на 1 май - музиканти от ОКИ "Надежда" чистят и боядисват

Един от общинските културни институти в столицата - този в Надежда, днес в духа на празника на труда - 1 май, организира почистване и освежаване на фоайето на институцията. “Решихме да оправим културата като започнем от Културния дом в ОКИ “Надежда”. Пълно е с хора - имаме цигулари, диригенти, режисьори, контрабасисти, челист, оперен певец. Хора,..

публикувано на 01.05.25 в 14:17

Временно променят движението в части на ул. "Опълченска"

Етап 6 от реконструкцията на ул. "Опълченска“ от бул. "Александър Стамболийски“ до бул. "Сливница“, налага промяна на движението в района, съобщиха от Центъра за градска мобилност. От 02.05.2025 г. до 30.05.2025 г. включително, се забранява влизането на пътни превозни средства по ул. "Опълченска“ между бул. "Сливница“ и бул. "Тодор Александров“..

публикувано на 01.05.25 в 14:15

За 99-и път се отбелязва възстановката на Априлското въстание в Копривщица

Честването на Априлското въстание и празника на град Копривщица се провеждат ежегодно на 1 и 2 май на площад “20-ти Април“ в града. За първи път отбелязването на празника става през 1926 г. Събитието се случва на площад “20 април” пред констицата на героите от Априлското въстание и днес за 99 път се отбелязва възстановка на тези паметни дни от 1886..

публикувано на 01.05.25 в 13:32