„Едно от нещата, с които ние се стремим да подобрим сексуалното образование в страната, е като предоставим директен, малко по-анонимен достъп до продукти, свързани със сексуалното здраве, като презервативи, тампони, дамски превръзки. Надяваме се, че като улесним достъпа до тях, като го направим денонощен, по този начин ще насърчим младите и полово активните хора да закупуват въпросните продукти и да ги използват все повече в ежедневието си“, разказа в ефира на радио София Албина Томова.
Участниците се състезаваха за голямата награда от 10 000 лв., осигурени от Европейската инвестиционна банка и посещение в Брюксел, с институционалната подкрепа на Представителството на Европейската комисия в България.
„От нашето маркетингово проучване разбрахме, че основно притеснението съществува у тийнейджърите за закупуване на презервативи, тампони и дамски превръзки. Когато говорим за следващата възрастова група от 22 до 26 г., това притеснение е много по-малко, но все още съществува. Тези резултати ни показаха, че идеята ни може да намери своето приложение и ще има тийнейджъри и подрастващи, които да се възползват от нея. Това нещо съществува на много други места по света“, сподели Кристина Узунова.
Целта на победителите в Академия за иновации 2021 е машините да бъдат поставени на достъпни места, в различни населени местоположения в България, така че всеки да има бърз достъп до тях.
Събитието Академия за иновации, организирано от Innovation Starter, се проведе за осма поредна година.
Тази година Представителството на Европейската комисия в България награждава всички участници в Академията, като предоставя посещение до европейските институции в Брюксел за група от 20 души. По този начин печеливши са не само първите 3 отбора, а всички участници в състезанието, достигнали до финал.
Ангелина Владикова и Силвия Трифонова от сдружение Bridges ни запознават с Концерта на толерантността под егидата на Австрийското посолство, което от миналата година е партньор на събитието: "Сдружението е създадено преди 16 години - то е платформа за диалог между различните религии и култури. Всяка първа седмица на февруари, от 2011 е седмица за..
Мая Цанева за рубриката "С деца на открито" на БНР и Сдружение "Безопасни детски площадки" ни запознава с ръководството , което СО са разпространили за да се превърнат училищните дворове в зелено споделено пространство: "Приветстваме тази нова програма, стартираща с обновяването на два училищни двора. Нямаме информация за архитектите, урбанистите,..
Лаврен Петров за изложбата на Здравко Александров : "От години сме приели мисията да представяме неговото творчество. Твърде малко бе времето за първата национална изложба миналата година и сега представяме 24 негови произведения в новия ни салон. Половината от тях не бяха показвани на националната изложба. Здравко Александров е оценен рано. Той е..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..
Курубаглар, Лозеница, Лозенец - трансформациите в името са не по-малки от трансформациите на мястото: В първата част се срещаме с "оазиса в степната равнина" по разказ на Вазов от края на 19 век. Защо е била пренебрегната и кога се правят първите стъпки за "охубявяването" ѝ? Слушаме и спомени на Иван Венедиков за държавната и общинска политика,..
В "Адресите на любовта" припомняме за един от най-големите цигулкови виртуози на ХХ век, който умира беден и самотен, непознал любов и женска ласка. Един от редките случаи, в които разказваме анти-любовна история. Навремето наричали Васко Абаджиев гениален, но странен. Днес биха го описали с модерното определение „от аутистичния спектър“...
Ана Андреу Бакеро гостува в България с дебютния си исторически роман „Принцесата от Бухенвалд“ – печалната история на Мафалда Савойска, сестра на Царица Йоанна Българска. Събеседник ни е Деметра Димитрова, редактор на романа: "Тайно се надявахме тя да дойде, имахме интересен диалог с читателите. Инициативата дойде от Институт "Сервантес"...