От столичния градски транспорт отчитат 19 милиона пътувания за две години с електронни билети.
1,2 млн. граждани са плащали пътуването директно с банкови карти на валидатора.
Най-предпочитани са билетите "30+" и "60+", които позволяват повече прекачвания във всички превозни средства, отчете председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев:
"Вместо да принтираме 19 милиона билета, тези 19 милиона билети си ги спестихме, всички заедно, благодарение на електронните ни системи. Стана по-евтино пътуването, спестяваме огромен финансов ресурс от допълнителни разходи за печатане на билети за техния транспорт - охрана, доставка и вода.
Колегите от Центъра за градска мобилност получиха жълт картон в началото на годината заради резултатите. Засега е отменен жълтият картон. Най-добрите системи за разплащане в света влязоха в градския транспорт по начин, по който всъщност успяваме да сме полезни на хората".
Най-разпознаваемата кампания на Столична библиотека - лятната кампания “Зелени библиотеки“, стартира на 2 август в парк “Гео Милев“ от 10.30 ч. В 11-тият сезон на инициативата гражданите и гостите на София ще срещнат арт посланиците на кампанията Виктория Бешлийска, Иван Ланджев, поетите Бойко Ламбовски, Виолета Кунева и победителката на софийския..
Алла Узун е етническа българка от Украйна. Каца в България през януари 2025 година където планира да остане за постоянно. През април записва курс за изучаване на български език към организация “Каритас”, София. Днес има успешно завършено ниво B1 за познание на езика, а крайната ѝ цел е да научи перфектно български език. Казва, че след успешно..
Допълнителни разходи в размер на 1,36 млн. лв. по бюджета на Министерския съвет за 2025 г. одобри на днешното си заседание правителството. Средствата са предназначени за дейности по стопанисване и управление на поземлен имот с площ 958 510 кв. м - парк “Врана“. С тях ще се разпорежда областният управител на област София Стефан Арсов. "Благодаря на..
Ваучерите за храна са най-популярната социална придобивка на работа. Това показва проучване, в което са участвали над 20 хил. респонденти. От 2024 г. ваучерите за храна станаха изцяло дигитални. Световната банка определя ваучерите за храна като една от най-ефективните мерки за социална подкрепа. “Ваучерите за храна са все още и безапелационно, може би..
Българките от Time2Dare станаха първият и единствен засега изцяло женски ветроходен отбор в историята на престижната международна регата Aegean 600 , който успява да завърши, и първите носителки на специалната награда на Хера , връчвана на най-женския екипаж в памет на Гана Конончук, учредена след смъртта ѝ през 2024 г. Въпреки..