"Когато започнах от малки, дори неговорими роли, изпитвах ужас от това, какво ще направя на сцената. След това записах “Оперно пеене“ при проф. Русков, след това продължих в МДТ Велико Търново, където направих много хубави оперетни роли и тогава всъщност се изгради моята голяма любов към оперетата“, разказа той.
По-късно дебютира в Софийска опера и балет под мъдрото ръководство на акад. Карталов, който по думите му, го приема бащински и го включва в премиерата на едноактни опери по Стравински. Заминава за Германия, където се занимава с музика и религия.
След завръщането в родината, отново е част от трупата на Софийска опера и балет до днес вече шест години. Споделя:
“Много обичам този институт, под ръководството на Маестро Карталов усетих, че той работи с грандиозен размах на сцената, прави изкуството много силно духовно, за мен е привилегия да работя с него“.
Пламен Димов продължи своя разказ за тържеството на духа в постановката "Рилският пустинник“.
„Маестро Карталов направи така, че чрез декори, оркестър и красивата музика на Тихомир Павлов, направи едно празненство на българския дух“, изтъкна Пламен Димов.
Като едно кипящо гърне е творческият процес през лятото в Софийска опера и балет, разкри Пламен Димов. Има няколко открити сцени - едната под егидата “Музи на водата“ в Панчарево, Белоградчишките скали и Парк “Военна академия“, където играят детски опери, които са му голяма страст, каза още той.
Работата в операта е много интересна, мотивираща и предизвикателна за всеки един артист, категоричен бе Пламен Димов.
Още за ролите и всичко предстоящо, чуйте в разговора на Кристиян Илиев и Деси Попова в звуковия файл.
Отбелязваме Световната седмица за повишаване осведомеността за правилната употреба на антибиотици. През тази година темата е: “Антимикробната резистентност е невидима, аз не съм“ и има за цел да повиши осведомеността за въздействието на антимикробната резистентност върху живота на хората, като поставя пациентите в центъра на дискусията. Прекомерната и..
Българският фонд за жените отбелазва своите 20 години, 20 години подкрепа за правата на жените в България. Фондът е основан през 2004година от Станимира Хаджичитова и нейни съмишленички. Международната конференция “Феминизмът е за всички“ събра на 14 ноември представители на организации, подкрепени от Българския фонд за жените (БФЖ),..
Фондация за достъп до права (FAR) се присъедини към 29 организации, за да предупреди, че Пактът на ЕС за миграцията и убежището рискува да не успее да защити непридружените деца на границите на Европа. Въпреки че Пактът на ЕС включва редица гаранции за защита на непридружените деца, на практика той вероятно ще изложи децата на още по-големи рискове...
"Мълчанието на майките" е дългоочакваното продължение на криминалната поредица за инспектор Елена Бланко, от испанската литературна сензация Кармен Мола. Също както в предишните три книги – „Кървавата годеница“, "Пурпурната мрежа“ и "Годината на свинята“, историята е едновременно ужасяваща и съкрушаваща. Преводът и този път е на Анелия..
Даниела Белчева е от Варна, живяла е и е работила в Скандинавските страни и откакто си е в България създава фина, елегантна и стилна музика, най-вече на територията на джаза, но не само. За нея 2024 година преминава под знака на третия й албум “Naïve”. Той беше представен в съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“,..
Строително скеле на столичния булевард "Данаил Николаев" се е наклонило опасно вследствие на силния вятър в София. Няма пострадали хора, районът е отцепен, съобщиха от СДВР. Жълт код за силен вятър в цялата страна
Валерия Минева е млад режисьор от колоритния град Габрово, която гостува в „Добър вечер, София“ , за да съобщи радостната новина за свой предстоящ гастрол в Théatro отсам канала , където ще постави постановката “Приятнострашно“ . Постановката е по текст на Яна Борисова. "Майсторска комбинация между романтика и хумор, преплетени в..