Тази тема обсъди Даниел Ненчев заедно със студентите от Факултета по журналистика и масова комуникация (ФЖМК) към Софийския университет - Емил Ячовски, Калина Цветкова, Цветомира Димова, Йоана Цветанова и Виолета Иванова.
Те споделиха пред Радио София, простички неща, които ги правят щастливи.
По темата “Щастие“ представиха свои анкети, репортажи, интервюта.
"Хората, които анкетирахме, бяха изключително отзивчиви и с усмивка отговаряха на въпросите ни", разкриха те.
Годишният доклад на ООН за щастието, изготвен според най-различни социологически, исторически, антропологически критерии, бе тема в репортажа на Цвети Димова.
Годишният доклад е проучване, което анализира и класира нивото на щастие в различните държави по света, основан на данни от глобални изследвания. Докладът измерва данни от фактори като социална подкрепа, здраве, свобода, щедрост и възприятие за корупция. Той не само показва къде хората се чувстват най-добре, но и разкрива кои са основните елементи на щастието и как те могат да бъдат насърчавани в обществото.
Според новият Световен доклад за щастието от 2025 година, най-важният фактор да личното и колективното благополучие не е в богатството, а в грижата и споделянето. Тази година изследването поставя акцент върху ролята на добротата, социалните връзки и подкрепата, които според учените правят хората по-щастливи и дори по-здрави…
От звуковия файл ще научите къде се намира страната ни в тази класация. Защо начело се намира Финландия за поредна година - разработка на Калина Цветкова
По думите ѝ, във Финландия всеки може да стигне до най-близкия парк или гора за 10 минути пеша. Чистотата на въздуха и водата и красивата природа значително допринасят не само за благосъстоянието, но и за креативността на човека. Според изследванията, четири дни сред природата без електронни устройства са достатъчни, за да развият творческото мислене с 50 процента. В този режим на мозъка, хората са далеч по-иновативни и по-лесно намират решение на проблемите си…
Ако сте любопитни да разберете повече по темата, чуйте звуковия файл.
С „Маргаритка“ на мач. 11-14 април: футболни фенове от различни агитки се обединяват в името на децата. Събитието ни го представя Йордан Жечев: "Инициативата е да предаден любовта си към отбора. "Маргаритка" е социален проект - децата да имат достъп до качествено възпитание. Обиколихме фенклубовете на 16-те отбора в Първа лига. Стиснахме си ръцете за..
"Великден в града" – започва великденски базар в Градската градина. Подробностите от Теодора Бреме, организатор: "Постарали сме се нашите посетители да се потопят в празничното настроение. Днес сме подготвили кори с яйца за малките, а утре ще правим венци. Продължаваме до Велики понеделник. Всеки ден има програма с кулинарни изненади и ателиета за..
Историческа възстановка на живи картини от Априлското въстание в Северния парк с доц.д-р инж. Георги Маринов: "За съжаление малко е лошо времето, но това не ни пречи. Участниците са облечени и чакаме общината да реши точния час, чакаме да се посъбере малко публика, правим го за децата. Правим живи картини - първоначално селско ежедневие, нападение..
Академия за първа помощ или как да оказваме първа помощ? С нас по темата е д-р Витан Витанов: "Курсовете са в различни направления. Спираме се на всички техники за сърдечен масаж, кръвоспиране, задавяне. Има и надграждане, вкл. само за родители. За всеки по нещо. Ние сме единствената организация, одобрена от М-во на образованието. Обучили сме над..
Коментатори във "Форум" тази седмица са политологът и юрист Лидия Даскалова, и журналистът, асистент към Института по балканистика на БАН Калоян Константинов. Заедно с водещия Лъчезар Христов, част от темите, които дискутираха днес, бяха: - Обобщение на темите от седмицата - Политически сюжети на родна почва – коалицията, опозицията, скрити и явни..
Изгубени в “Кварталът на писателите” е вълнуващо градско приключение, което ще те пренесе в сърцето на литературната история на град София. Създадена в партньорство между “Вътрешен глас" и "Бохемска София", тази градска игра предлага незабравима разходка из един от най-богатите на истории райони на столицата. Мисията ще те отведе на пътешествие..
Поправките в Закона за движение по пътищата минаха на първо четене в парламентарната комисия по транспорт през тази седмица. Депутатите намалиха максималната скорост за движение по магистралите от 140 км/ч на 130 км/ч и решиха пътната полиция да има достъп до общинските камери. Пред Радио София изп.-директор на Асоциацията за квалификация на..