Юношите старша-възраст на “Берое” победиха с 2:0 състава на “Видима-Раковски” (Севлиево) в мач от II кръг на Елитната група до 19 години. Срещата бе първа за “старозагорци” през новия сезон, след като двубоят от първи кръг срещу “Левски” (София) не се състоя заради ангажимент на юноши на “сините” за националния отбор. Победата бе и символичен подарък за старши-треньора Иван Гаджев, който празнува своя 32-и рожден ден.В 27-ата минута Айкут Мустафов проби през защитата на гостите и стреля от 15 метра. Вратарят на гостите изби топката право в краката на Светлин Симеонов, който на празна врата откри резултата – 1:0.В 81-ата минута Александър Манолов пое топката и напредвайки с нея, намери вляво намиращия се Борислав Желязков. Последният навлезе в наказателното поле на гостите и с плътен удар от 12 метра покачи на 2:0.По този начин “Берое” U19 записа първа победа след завръщането си в Елитната юношеска група. На 25-и август от 17 часа възпитаниците на Иван Гаджев гостуват в София на “Оскар ЕЛ” U19. Съставът на “Берое” U19: Михаил Михайлов, Николай Георгиев, Пламен Тенев (к), Диян Динев, Николай Добрев, Пейчо Енчев, Александър Манолов, Венцислав Иванов (80′ Димитър Трайков), Светлин Симеонов (65′ Борислав Желязков), Ангел Костов (86′ Силвестър Дочев), Айкут Мустафов (57′ Никола Грозданов)
Силно се представиха възпитаниците на клуб по борба „Берое“ при участието си в международен турнир. Състезанието бе „100-те войводи“ бе проведено в Сливен и бе във възраст кадети. Христо Яначков за пореден път потвърди отличната си форма и грабна..
В Шумен предстои състезание по киокушин карате за начинаещи във всички възрасти. „ Ще участваме с около 10 човека “, съобщи за радио „Стара Загора“ Мирослав Митев, треньор в старозагорския клуб „Аскен“. В събота клубът бе домакин на турнир Купа..
От 17 до 19 октомври спортен комплекс „Колодрума“ в Стара Загора ще бъде домакин на второто издание на Турнир по мини футбол за мъже „Аязмо Къп 2025“. Спортната програма продължава с Детски футболен турнир на 18 и 19 октомври. В събитието ще..
Силно се представиха възпитаниците на старозагорския карате клуб „Берое“ при участието си в две състезания. На 4 октомври бе международният турнир за купа „Дръстър“, в който се изявиха каратисти от 15 български и румънски клуба. Клуб..
В среща от 2 кръг на група „L“ от турнира Еврокъп женският баскетболен „Берое Стара Загора“ прие в старозагорската спортна зала „Общинска“ швейцарския „Елфик Фрибур“. Възпитаничките на Тодор Тенев и Албена Хубенова изиграха добро първо полувреме,..
В края на следващата седмица в София предстои турнир по фехтовка. Седмица по-късно пък ще бъде проведен турнира Купа „България“ за девойки. „ В него от нашия клуб ще участва само Николета Добрева “, съобщи за радио „Стара Загора“ Веселин..
В края на седмицата в Бургас ще бъде проведен турнира „Бургас плува“. „ Ще участваме при по-големите, с 30 състезатели, надявам се да имаме доста представители в награждаванията и отборните класирания “, заяви пред радио „Стара Загора“ Стефан..
С участие в Турнира за Суперкупата на България ще започне новия сезон волейболният „Берое 2016“. Надпреварата ще бъде в събота и неделя в столичната спортна зала „Левски София“. Четирите най-добри отбора от изминалия сезон ще играят полуфинали,..
В събота и неделя в Габрово предстои турнир по спортна стрелба . „ Ще заведа двама от по-малките състезатели с пистолет “, съобщи за радио „Стара Загора“ Георги Кочеренко, треньор на старозагорския клуб „Августа 1992“. В четвъртък пък започва..
В края на идната седмица в Пирдоп ще бъде проведено Държавното първенство по крос-кънтри. „ Ще участваме с голяма група от школата и очакваме добри резултати “, съобщи за радио „Стара Загора“ Иван Попов, треньор в СКЛА „Берое“. Също с..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net