Станислава Чуринскиене е родена в София. Завършила е психология и журналистика. Омъжена е за литовски дипломат, с когото живее в Брюксел заедно със сина си Томас. Първия си роман „Бог да благослови Стю“ издава още през 2007 г. Вече има пет романа, като последният е „От Космоса с любов“. Предстои да бъде заснет филм по последният ѝ роман. Авторката вече работи по сценария и затова временно е прекратила журналистическата си кариера, като кореспондент на български медии от Брюксел. „От Космоса с любов“ получи и друго признание, след като спечели руски държавен конкурс за превод и предстои да бъде издадена в Русия. Повече за романа и бъдещия филм по него, чуйте от интервюто на Елена Буюклиева с писателката Станислава Чуринскиене:
Осем спектакъла на български и чуждестранни театри и трупи участват в 14-ия Международен куклено-театрален фестивал за възрастни „Пиеро“ в Стара Загора . Те ще бъдат показани на няколко сцени в града от 23 до 29 септември . Сред участниците са..
След хубавите летни пътувания е време да се завърнем в градовете. А за да приемем по-лесно ежедневието и да уловим последните мигове на почивките, помагат фестивалите. Едно такова събитие ни зареди с настроение в Стара Загора и приключи часове преди..
20 дигитални пейзажа представя в изложба пред старозагорската публика варненският артист Димитър Трайчев. Той обединява изображенията под мотото „Мокро“. Събитието е част от съпътстващата програма на 14-ия международен куклено театрален фестивал..
25 художника от цялата страна участват в 26-то издание на Есенния салон, организиран от Художествена галерия "Руси Карабиберов", в Нова Загора . Представянето на експозицията с 42 творби е днес, от 20.00 часа. Разнообразната стилистика, оригиналните..
Днес, от 18.00 часа, в Музея на фотографията и съвременните визуални изкуства, в Казанлък, е представянето на изложба на творби от раздел "Модели" на Международния салон за подводна фотография "Протей" . До момента, в трите издания на проявата, са..
Кукленият театър в Стара Загора е домакин на сценографски пленер, който ще продължи до 22 септември и ще подготви публиката за 14-то издание на започващия Международния куклено-театрален фестивал за възрастни „Пиеро“ 2025. Художествен..
Девет вокалисти от „Школата на Кристина Иванова“ изпяват емоционалната песен „Спомени за мама“. Те са Лео, Никола, Силвия, Марина, Юлия, Яна, Гергана, Ива, Габриела и са на възраст между 4 и 11 години. Вдъхновението за песента идва от таланта и..
Експозицията „Кръговрата на квадрата“ ще бъде представена в изложбена зала „Лубор Байер“ в Стара Загора на 16 септември от 18.00 часа. Експозицията разкрива общия хоризонт, задължителен за художническо дуо, пресечен от две променливи повърхнини, а..
Изложбата „Краят на една година. Мюнхен 1923“, изградена около непубликувана досега рисунка на Райко Алексиев, ще бъде открита тази вечер от 18 часа в къща музей „Дечко Узунов“ в Казанлък. Експозицията тръгва от един малко познат дружески шарж на..
С изложба, театрално представление и обновена галерия в събота в Чирпан откриват традиционния Празник на изкуствата "Никола Манев". От 19,00 ще бъдат поднесени цветя на паметника на художник , свързал съдбата си с Чирпан и Париж на площада,..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net