Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Истерията Емил Конрад продължава, книгата му с втори тираж

Емил Конрад

Пускат втори тираж на книгата на 25-годишния български влогър Емил Конрад, озаглавена „Нещата, на които НЕ ни учат в училище“. Тя излезе на пазара в началото на февруари в тираж 25 290 броя, като вече в редица книжарници количествата са изчерпани.

Фурорът, който предизвика младият влогър бе изненада и за самия него. Затова свидетелства видеоклип, публикуван от Емил Конрад в YouTube, в който споделя радостта си с всички негови абонати, а такива определено не липсват. Каналът му в най-голямата мрежа за видеосподеляне има над 140 хиляди последователи, а видеата му са гледани близо 11 милиона пъти през последните две години. Негова аудитория са главно младежи на възраст от 12 до 26 години, като не липсват, нито по-малки, нито по-възрастни фенове на творчеството му.

Километрични опашки от младежи се извиха пред книжарниците в страната, които влогърът посети, за да представи книгата си и раздаде автографи.


Силвето - един от образите, в които влиза Емил Конрад

„Книгата има 12 глави, всяка от които е за неща, които са ми се случвали. Неща, за които не съм говорил във видеата си. Към три от главите има и заснети видеоклипове, които всеки един читател може да изгледа в интернет, ако сканира поставените за целта QR кодове“, споделя в специално заснет клип в YouTube влогърът Емил Конрад.


На 14 февруари бе представянето й и в Стара Загора, което не мина без опашка от желаещи да си закупят книжното издание.

„Това наистина е феномен! До момента не сме имали толкова бързо продадена книга и то предназначена за по-младата аудитория. В рамките на 10 дни всички налични бройки бяха разпродадени“, разказва управителят на една от най-големите книжарници в Стара Загора Дарина Къшева. 


Според нея „бумът“ се дължи на това, че авторът е добре запознат със социалните мрежи, чрез които младежите редовни си общуват.

„В книгата му става дума за нещата, които вълнуват това поколение. В днешно време младежите имат много въпроси, на които няма кой да им отговори, а родители им са заети. Може би Емил Конрад е намерил подходящия начин, по който да им даде отговор или да ги насочи към него. Той говори на езика на това поколение!“, каза още Дарина Къшева.


Повече може да чуете от репортажа на Недко Недев в прикачения звуков файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Среща между фотографията и живописта в изложбата "Конвергенция"

35 картини, в които се комбинират фотография и живопис представят тази вечер в Музея на фотографията в Казанлък. Експерименталните творби очакват прочита на публиката в 18:00 ч.  Изложбата "Конвергенция" представя съвместната творческа работа на..

публикувано на 15.04.25 в 15:27

"Жестокият път" - човешката страна на истината за славната българска експедиция до Еверест през 1984 година

През 1984 година българските алпинисти изкачват Еверест по Западния гребен – най-смъртоносният маршрут, известен още като „Жестокият път“. Алпинисти от цял свят правят опити да повторят българското постижение. Никой не успява. 40 години по-късно,..

публикувано на 14.04.25 в 12:05
снимка: личен архив

Проф. Андрей Бояджиев: Ако я нямаше глаголицата, може би нямаше да има и кирилица

Проф. Андрей Бояджиев е ръководител на катедрата „Кирилометодиевистика“ в Софийския университет „Св. Климент Охридски“. С него разговаряхме дни преди събитието на Радио Стара Загора, посветено на глаголицата – „Загадъчната азбука“. В него..

публикувано на 09.04.25 в 16:25

Изложбата "Ефектът Люксенбург" гостува в Нова Загора

Днес, от 17.30 часа, в Художествена галерия "Руси Карабиберов" откриват изложбата "Ефектът Люксенбург" . Проектът е съвместна работа на Джошкун Сами и Шевкет Сюнмез. Двамата автори са родени в България, учили са в Художествената академия "Мимар Синан"..

публикувано на 09.04.25 в 12:35

Изложбата "Живопис на душата" е посветена на незаслужено забравения Георги Митов

Изложба, посветена на 150-тата годишнина от рождението на художника Георги Митов е разположена от днес в камерната зала на Художествена галерия в Стара Загора. Тя е наречена „Живопис на душата“ и събира 17 творби, притежание на галерията в Стара..

публикувано на 08.04.25 в 16:26
Чирпанлии

Смехът лекува всички болки

Конкурс за хумористичен разказ обяви по време на представянето на книгата си "Чирпанлии" Петър Атанасов, в Къща-музей "Пейо.К. Яворов" . В Чирпан винаги е имало зевзеци, хора с чувство за хумор, чешити. Много забавни истории се разказват в приятелски..

публикувано на 08.04.25 в 08:10

"Различната Темида" представя другият образ на юристите в Стара Загора

Съюзът на българските юристи – Дружество Стара Загора представя книгата „Различната Темида“ тази вечер. Литературната среща с пишещите юристи от област Стара Загора ще се състои от 18:30 ч. в Регионална библиотека  "Захарий Княжески". Входът е свободен...

публикувано на 07.04.25 в 15:58

В Ямбол започва Фестивала "Златната Диана"

Със световна премиера на операта „Крал Адами“, тази вечер  в Ямбол започват 39-тите Музикални дни “Златната Диана“. Домакини и организатори на събитието от 7-ми до 10-ти април  са Камерен оркестър „Дианополис“, Хор „Проф. Георги Димитров“, с..

публикувано на 07.04.25 в 07:45

Нов приказен сюжет във фентъзи метъл на Аегония (видео)

Аегония  е фентъзи проект, който включва поредица от романи и атмосферична метъл музика с текстове, вдъхновени от света на книгите. До момента авторите са издали два романа "Истории от земите на Аегония", един дългосвирещ албум "The Forgotten Song"..

публикувано на 06.04.25 в 15:04

"Пос(в)ещение на картина" - нова творческа инициатива от Художествена галерия Казанлък

Художествена галерия Казанлък създава мост между изобразителното изкуство и литературата чрез нова творческа инициатива. Проектът "Пос(в)ещение на картина" е вдъхновен от писателката Гергана Атанасова и цели да създаде пространство, в което образите от..

публикувано на 04.04.25 в 18:07