Коалиция „Народен съюз“ се обявява твърдо против предлагания Бюджет 2016. Това заявиха представители на формацията в Стара Загора. Сред присъстващите бяха заместник- председателят на 43-то Народно събрание Явор Хайтов, депутатите Светлин Танчев и Георги Ковачев, както и бившият народен представител – Румен Йончев. Нужно е да запазим социалните придобивки на полицаите, за да отговорим на нуждите, които сигурността на гражданите налага, заяви Явор Хайтов.
Със своите близо 100хил. гласа подкрепа коалиция „Народен съюз“ се утвърди като един от сериозните политически субекти в страната, коментира изборните резултати председателят на Земеделския народен съюз – Румен Йончев. Управителният съвет на коалицията, който се провежда днес в Стара Загора, ще обсъди резултатите от местния вот и перспективите за развитие пред формацията. Нашето твърдо убеждения е, че е нужна консолидация на центристките формации, затова ще вървим към създаване на единен политически субект, уточниха представителите на коалиция „Народен съюз“.
На 13 декември в София формацията ще проведе национален съвет.
При проверка на тежкотоварен автомобил на околовръстния път на Гълъбово полицейски служители откриват нелегална стока с надписи на защитени марки. Вчера полицията спира за проверка автомобила, който бил управляван от 71-годишен мъж. В превозното..
Приключва жътвата на ечемика в Ямболско. Вече са пожънати и повече от половината блокове с пшеница в региона. Средните добиви са по-високи от миналогодишните, отчитат земеделските стопани. Над 600 кг от декар е средният добив при пшеницата, като..
Продължава борбата с огъня, пламнал вчера следобед между боляровските села Стефан Караджово, Денница и Камен връх. На място са 11 екипа на пожарната от областите Ямбол, Сливен, Стара Загора и Бургас. Няма опасност за населените места, пожарът е..
Пожарът в Сакар планина е локализиран, съобщи старши комисар Митко Чакалов, директор на областната дирекция на пожарната в Хасково. Той се разпали вчера следобед в района на Тополовградските села Орлов дол и Владимирово в област Хасково. От община..
Приблизително с 115 хил. лв. ще бъде ощетен бюджета на община Стара Загора за времето, в което е спряно действието на „Зелена зона“ в града. Влиянието върху бюджета ще е минимално и ще бъде компенсирано, коментира зам.-кметът на общината, с ресор..
Община Тополовград обяви частично бедствено положение заради голям пожар край с. Орлов дол, съобщават от общинския пресцентър. Това е станало малко преди 21 часа със заповед на зам.-кметът Данчо Трифонов. Ча стичното бедствено положение и обявено на..
Голям пожар е избухнал в района на село Владимирово, община Тополовград, съобщават от областната администрация в Хасково. По първоначални данни огънят е тръгнал от района на автобусната спирка извън населеното място и бързо е обхванал необитаеми..
В следобедните часове е пламнал пожар между боляровските села Стефан Караджово и Камен връх. Огънят е навлязъл в трудно достъпен терен и горски масив. В пожарогасенето са включени 6 противопожарни автомобила, служители от Горско стопанство с техника,..
Окръжния съд в Хасково определи мярка за неотклонение "Задържане под стража" спрямо тримата обвинени в опит за трафик на 205,940 кг кокаин на стойност 37, 069 млн. лв. през Граничния контролно-пропускателен пункт "Капитан Андреево". Задържаните за..
До 28 юли ще продължи кампанията за безплатно тестване за хепатит В и С в ямболската здравна инспекция. В едно от най- големите предприятия в града служителите и работниците ще имат възможност да се изследват на място. Тестовете са безплатни,..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net