"Ако имах притеснения или ме беше страх от нещо, нямаше да съм тук пред вас. Най-важното е вечер, когато си легнем, да сме с чисти сърца. Не е ясно какво ще се случи оттук нататък. Всеки треньор си тръгва след време - може и след 2 седмици, може и след 2 дена. Аз ще работя тук по правилния начин без притеснението, че ако загубя даден мач си тръгвам. Всеки треньор във всеки мач е с оставката си. Това мен обаче не ме притеснява". Това заяви наставникът на "Верея" Александър Томаш, дни преди дебюта на неговия отбор в Първа професионална лига.
Сезон 2016/2017 за старозагорци стартира в събота, когато тимът гостува на "Дунав"(Русе) в първия кръг. Срещата е в събота, 30 юли, от 21,15 часа.
"Загубите в контролите не ме притесняват. Като резултати - никой не обича да губи, това е съвсем нормално. Казах го и първият път, повтарям го на момчетата: не бива да се притесняват, трябва да изискват от себе си. На нас ще ни бъде много трудно, ние сме чисто нов отбор. Момчетата за пръв път се виждат заедно. Селекцията е постоянно отворен процес при нас", допълни още Александър Томаш.
"За притеснение не искам да говорим, при мен няма никакво. Убеден съм, че ще ни трябва време. На никого времето не стига. Надявам се с общи усилия и колективизъм да преборим всички тези трудности, които срещаме всеки ден", заяви още наставникът.
"С Верея "ухажването" продължи повече от година и половина. Щом сме тук с моя екип, това означава, че ще се опитаме да играем футбол. Не търсим на всяка цена резултати. "На всяка цена" е най-пагубното в българския футбол. И какво като загубиш - животът приключва ли? Пожелавам си да дойде моментът, когато хората дойдат на този стадион, да гледат един отбор, който се опитва да играе футбол. Да, трудно е, не е лесно", сподели Александър Томаш.
Още от наставника на "Верея" чуйте в прикачения звуков файл
"Полезна контрола се получи вчера. Победихме с 1:0 "Атлетик" Куклен, пропуснахме още положения, за по-убедителен успех. Някой наши играчи им бе дадена почивка и пропуснаха този мач. Вратарят Мота има проблеми с адукторите и се надяваме до срещата със..
Нови два трансфера обявиха от "Берое" часове преди последната контрола от лятната подготовка, която ще се проведе тази вечер от 19 часа срещу третодивизионния "Атлетик" Куклен на стадион "Трейс арена" в Стара Загора. "Берое" подписа договор с крилото..
От петък до неделя в Пловдив ще бъде проведено Държавното първенство по плуване за юноши и девойки младша възраст. Състезанието е последния за годината от летните шампионати в 50 метров басейн. Старозагорският клуб „Траяна“ ще бъде представен..
Волейболният „Казанлък“ приключи успешен сезон. Всички формации на клуба са в челото на класирането за съответните възрасти. „ Имаше спад в предните години, след напускането на г-н Аргиров “, припомни за радио „Стара Загора“ Деко Григоров,..
"Берое" победи "Ботев" Пловдив с 2:1 в контролна среща, играна на стадион "Христо Ботев". В 28-ата минута Хуанка Пинеда даде аванс на Берое с прекрасен гол в далечния ъгъл. Леандро Годой удвои преднината на "зелените" в края на първата част. В 66-ата..
Женския баскетболен отбор на „Берое“ се завръща във втория по сила европейски клубен турнир „Еврокъп“, съобщи за Радио Стара Загора президента на клуба Иван Николов. Той допълни, че старозагорки са единствения отбор от България, заявил участие в..
"Берое" подписа договор с левия защитник Тижан Сона , съобщиха от клуба на официалната си страница във Фейсбук. Тижан Сона е роден на 31 юли, 2001 година в област Каталуния, Испания. 23-годишният футболист до момента е играл само в родната си Испания,..
"Изминалите две седмици имаше състезания с наше участие. Първо на 28 и 29 юни във Велико Търново бе Държавното първенство до 16 и до 20 години, където силно се представиха Зара и Алис Илиеви, завоювали челни места на средните дистанции в бягането. Алис..
ПФК "Берое" се раздели с Франсиско Сагардия , съобщиха от клуба на официалната си фейсбук страница. Уругваецът пристигна в "Берое" през зимата на 2024 година. Сагардия изигра 16 мача с екипа на старозагорския тим, в които даде две асистенции.
Още трима нови футболисти ще се присъединят към подготовката на ПФК „Берое“ преди старта на новия футболен сезон. Те ще бъдат чужденци и ще играят на позициите вратар и централни защитници, съобщи за Радио Стара Загора кондиционния треньор на клуба..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net