"Много е рано още за изводи и равносметки. Три месеца минаха много бързо, все едно от три дни работя с отбора. Всичко е нормално, настроението в отбора е добро. Повишаваме конкуренцията и вървим по план", допълни още наставника.
Александър Димитров коментира и последните двама играчи, пристигнали в тима. Единият - бившият испански юношески национал Маркитос вече е играч на "Берое", за привличането на Карлос Охене, който отбеляза две попадения в контролата със "Созопол" в събота, все още се мисли.
"Маркитос е малко по-офанзивен, с поглед насочен повече към противниковата врата. Докато това, което съм виждал от Охене е по-дефанзивен, тип Васко Панайотов и Том. Ако покаже по-офанзивни качества, ще му предложим договор. Ние имаме желание да привличаме повече офанзивни футболисти, футболисти, които по-често поглеждат, стигат и стрелят към противниковата врата.
Аз искам повече българи да са в отбора, но сега се сблъскваме с един парадокс, че българите искат повече пари от чужденците. Не знам каква самооценнка си правят и каква цена си поставят, но това е факт. Има много чужденци, които в момента се обаждат и искат да дойдат да играят при нас.
Ние трябва непрекъснато да повишаваме нивото на отбора и конкуренцията. Има ли състезатели, които са по-добри от тези, които са в момента, ще дойдат, а пък с тези, които не задоволяват изискванията и критериите на отбор като "Берое" ще се разделим по най-приятелски начин. "Берое" може да се освободи от всеки един служител", категоричен бе Александър Димитров.
Цялото интервю с Александър Димитров чуйте в прикачения звуков файл
Втора поредна победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига записа мъжкият "Берое Стара Загора". Възпитаниците на треньора Даниел Клечков зарадваха своите привърженици с трудна, но важна победа с 83:78. Дешон Парсънс завърши с 20 точки и..
Силно се представиха възпитаниците на клуб по кикбокс „Берое“ на Държавното първенство, проведено във Варна. „ Участвахме само в стила „Фул контакт “, съобщи за радио „Стара Загора“ Христомир Ранчев, треньор в клуба. Този стил според него не е..
В почивните дни в Първомай предстои Държавното отборно първенство по бадминтон за възраст до 13 години. „ Отиваме с пълни отбори, надяваме се да влезем в зоната на медалите “, съобщи за радио „Стара Загора“ Нанко Чорчопов, треньор в СК..
Балканска титла извоюва състезателят от старозагорския клуб по борба „Берое“ Христо Яначков на първенството в румънския град Клуж-Напока. Той бе над всички в своята категория до 57 кг. при момчетата до 15 години. С титли в свободния стил са още..
В края на седмицата в Бургас предстои турнира по плуване „Бриз“. „ Ще участваме с 35 състезатели, във възраст деца и по-малки “, съобщи за радио „Стара Загора“ Стефан Вачев, треньор в старозагорския клуб „Траяна“. Седмица по-късно отново в..
Силно се представиха кикбоксьори от старозагорския клуб „Хара“ при участието си в състезания във Варна. В Морската столица бяха проведени Турнир „Купа Варна“ по фул контакт и Държавно първенство по муай тай. „ Момчетата се представиха доста..
Стара Загора даде старт на XVII Балканиада по спортен бридж . Балканиадата ще се състои на 08 и 09 октомври в конферентните зали на хотел „Верея“, а през следващите три дни (от 10 до 12 октомври), ще се проведе и 44-ти Международен фестивал по спортен..
Поредна спортна инициатива ще обедини хора на различна възраст в Ямбол на 11 октомври, събота. Община Ямбол съвместно с Българска федерация спорт за всички организира масов поход от Средновековната крепост „Дъбилин“ до парк „Опитно поле“. Маршрутът е..
През ноември предстои следващ етап от Държавният шампионат по спортни танци. В края на идната седмица пък в Чирпан ще бъде проведен национален турнир. Това са двете събития, към които гледат в старозагорския клуб „Загора Данс“. „ В Чирпан ще..
Мъжкият баскетболен отбор на "Берое" започна с победа сезона в Националната баскетболна лига като гост срещу новака "Ботев" Враца с 90:86. "Единственото, от което съм доволен, е победата. Отборът обаче е далеч от желаното състояние" ,..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net