В Ямбол тази вечер майки се готвят да излязат на ефективен протест заради информациите, че се готви изграждане на бежански център на територията на бившите казарми в елховското село Бояново. Безпокойството им е предизвикано от решение на правителството да предостави терена и сградите на едно от военните поделения там под разпореждането на ямболския областен управител. Жителите на Бояново също са притеснени. И макар, че засега официална информация от Областната управа в Ямбол за това какво ще се прави с бившите казарми няма, хората са решени да не допуснат настаняването на мигранти в селото и също стягат протест на 29-ти октомври. повече можете да чуете в репортажа от Бояново на Елена Балабанова и Кристина Русева.
За около 40 минути тази вечер около 22:30 часа, ще се промени организацията на движението при 83-и км на АМ „Марица“ в посока Пловдив, съобщават от Агенция "пътна инфраструктура". В участъка на територията на област Хасково ще се извършва..
В четвъртък над по-голямата част от страната времето ще е слънчево , съобщиха от Националният институт по метерология и хидрология (НИМХ). В следобедните часове временни увеличения на облачността ще има над южните и западните райони . На..
Пожар на територията на Мини Марица Изток -горят сухи треви и храсти по насипищата на Дружеството, съобщиха от РСПБЗН - Стара Загора. На място са 6 противопожарни автомобила с 18 огнеборци. Заради спецификата на терена - става въпрос за изкуствени..
Арестуваният е 36-годишния Наньо Турлаков. Става дума за случая, при който 79-годишна жена, заяви, че е била принудена да му прехвърли имотите си. За това разказа правосъдният министър Георги Георгиев през юли. Тя губи имотите си след като в края на..
Режим на водоснабдяване въвеждат от днес за гурковското село Конаре от " Водоснабдяване и канализация"ЕООД , става ясно от електронната страница на Дружеството. Според публикацията всеки ден от днес водата в населеното място ще бъде..
В 17.00 часа пускат на свобода бели щъркели край землището на село Знаменосец. Птиците, лекувани в Спасителния център за диви животни край Стара Загора, бяха прегледани за последно този следобед преди да бъдат освободени. От началото на годината..
Районна прокуратура -Стара Загора поиска и получи най-тежката мярка за неотклонение - задържане под стража спрямо 29-годишевн мъж, обвинен в умишлен палеж. Случаят е от 29 юли, тази година, когато час след полунощ между селата Мъдрец и Главан в..
До средата на следващата година всички ремонтни дейности в центъра на Стара Загора ще са приключили. Това съобщи в ефира на Радио Стара Загора заместник-кметът по строителство арх. Мартин Паскалев. Започна обновяването на парк "Пети октомври"..
Състав на Районен съд- Гълъбово гледа в този час искането за мярка на неотклонение срещу 29 - годишен мъж от село Главан. Той е обвинен в умишлен палеж, причинил големия пожар между селата Мъдрец и Гълъбово от края на 29 юли тази година, каза..
Изложението „С книга на плажа“ започва днес в Експозиционен център „Флора“ в Бургас. Събитието продължава до 17-ти август и програмата включва четения, интерактивни работилници, дискусии, които ще се провеждат на откритата сцена пред Експо..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net