"Берое" стигна до точка на "Лаута" (СНИМКИ/ГАЛЕРИЯ)

"Берое" завърши наравно 1:1 като гост на "Локомотив" в Пловдив в пореден мач от Първа професионална лига. Голът за старозагорци отбеляза Карлос Охене в 61-та минута.

Повторен дебют за домакините направи Едуард Ераносян, който направи "Локомотив" шампион на България през 2004 г. Арменецът бе начело за кратко и на "Берое" през 2007 г.

Още в първите минути беройци стигнаха до корнер пред вратата на домакините, вследствие на който се получи разбъркване в наказателното поле, но ударът на Венци Василев премина над гредата. "Смърфовете" реагираха с изключително опасно положение пред Благой Макенджиев. Симеон Райков центрира остро в пеналта, Дани Кики нанесе точен удар, но беройският страж бе на мястото си и съумя да избие, след което защитници изчистиха топката.

В 15-та минута Жуниор Мапуку бе изведен от Карлос Охене отдясно по беройската атака, конгоанецът напредна, влезе в наказателното поле, където би слабо във вратаря Ел Харуби, вместо да подаде на намиращия се в чиста позиция Радослав Кирилов.

Домакините отговориха с добър пробив на Иван Горанов, който центрира в наказателното поле, Дани Кики стреля с глава, но отново Макенджиев се справи и изби в корнер, от който не последва опасност.

В края на полувремето гостите имаха няколко ситуации за гол след добри контраатаки, но Радослав Кирилов и Жуниор Мапуку по два пъти не намериха целта.

Снимка

Второто полувреме започна с опасности пред вратата на домакините. Кирилов навърза защитата на "черно-белите", но ударът му бе избит от Ел Харуби.

В 57-та минута "Локомотив" поведе с 1:0. Неостаряващият Мартин Камбуров за пореден път спаси тима си в трудна ситуация. С удар от 25 метра той откри резултата.

Радостта на пловдивчани обаче трая твърде кратко. Първо Александър Василев и Радослав Кирилов пропуснаха добри шансове за гол, но нищо не можеше да спаси Ел Харуби в 61-та минута, когато Карлос Охене отне топката в центъра на терена, напредна и с уникален прехвърлящ удар от границата на наказателното поле изравни резултата - 1:1.

До края на срещата домакините имаха териториален превес, но стигнаха само до разбърквания в наказателното поле на старозагорци, които отговориха с няколко неточни удара от далечно разстояние.

След този двубой "Берое" остава на осмо място в класирането със 17 точки от 12 изиграни мача. Предстои пауза за националните отбори, след която беройци приемат "Лудогорец" на 16 ноември, сряда, от 17:30 часа в отложен среща от първия кръг на първенството.

"Локомотив" Пловдив - "Берое" 1:1

Голмайстори 0:1 Мартин Камбуров 57, 1:1 Карлос Охене 61

Състави:

"Локомотив" Пловдив: 16. Ясин Ел Харуби, 71. Пламен Крумов, 6. Кирил Котев, 5. Павел Виданов, 14. Иван Горанов, 18. Мартин Райнов( 77 мин. - 7. Георги Вълчев), 17. Ванчо Траянов( 35 мин. ж.к.), 9. Дани Кики( 75 мин. ж.к; 78 мин.- 39. Парвиз Умарбаев), 27. Димо Бакалов, 13. Симеон Райков( 69 мин. - 10. Веселин Марчев - 90 мин. ж.к.), 11. Мартин Камбуров( капитан)

Старши-треньор: Едуард Ераносян

"Берое": 22. Благой Макенджиев, 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов( капитан), 21. Венцислав Василев, 28. Веселин Пенев, 3. Карлос Охене( 44 мин. ж.к, 90 мин. - 23. Борислав Цонев), 15. Георги Динков, 33. Евертон Джилио - Том, 9. Радослав Кирилов, 19. Александър Василев( 77 мин. ж.к.; 77 мин. - 13. Емин Ахмед), 30. Жуниор Мапуку( 85 мин. - 7. Александър Колев)

Старши-треньор: Ферарио Спасов

Главен съдия: Волен Чинков (София)