Бившият футболист на „Локомотив“ София, ЦСКА и „Ботев“ (Пловдив) Марчо Дафчев днес официално бе назначен за селекционер на най-новия национален отбор по футбол на България - за юноши до 15 години. До този момент футболистите, родени през 2002 г. бяха събирани на ежемесечни лагери на регионален принцип. В последния такъв, проведен във Варна през ноември, бяха включени четирима играчи на "Берое" от тима, който участва в Елитната юношеска група до 15 г. - Божидар Пенчев, Никола Маринов, Пламен Пенев и Христо Пенев.
През септември и октомври повиквателните за играчите на "Берое" пък бяха по 7.
Договорът на Марчо Дафчев е за една година. "Приемам предизвикателството с въодушевление и съм много щастлив от подписването на договора с Българския футболен съюз. Работата ми ще бъде свързана с наблюдение, селектиране и избор на състав. Отборът в тази възрастова граница идва като резултат от създадените първенства за юноши до 15 годишна възраст в четирите зони на БФС в страната“, заяви Марчо Дафчев пред официалния сайт на Българския футболен съюз.
"Убеден съм, че ще има представители на "Берое" в този национален отбор. Ние имаме представа от мнението на селекционерите от досегашните лагери. Естествено, аз имах и разговор с господин Дафчев на тази тема, знам неговото първоначално становище. Естествено ще му трябва време да се ориентира допълнително, но съм убеден, че ще има играчи на "Берое" в тази възрастова група", заяви пред Радио Стара Загора директорът на детско-юношеската школа на "Берое" Емил Атанасов.
В края на седмицата в Сливен предстои Държавният шампионат по борба за момчета до 15 години. „В тази възраст имаме хубави момчета, надявам се да завоюваме повече медали, а всяко първо място може да гарантира място за Европейско първенство“,..
Днес в Гълъбово започва традиционният турнир по Мини Футбол в зала, съобщиха от пресцентъра на общината. Общо 7 отбора ще мерят сили за купата от Община Гълъбово в турнира по Футзал. Седемте отбора са разделени в 2 групи, в първа група 4, във втора – 3...
От участие в Европейското първенство по спортна стрелба за юноши и девойки до 16 и до 18 години се завърна възпитаничката на старозагорския клуб „Августа 1992“ Мария Атанасова. В естонската столица Талин тя се представи силно. „Мария стреля..
Заместник-кметът на Община Хасково Мария Вълчева и директорът на ЕГ „Проф. д-р Асен Златаров“ Деян Янев откриха официално новоизградените спортни площадки за баскетбол и тенис на маса в училището. Новите игрища са финансирани по Програмата на МОН за..
"Представихме се силно на завършилото Държавно първенство по лека атлетика до 16 години за момчета и момичета. Общо седем бяха състезателите на СКЛА "Берое". От моите възпитаници Зара Илиева стана първа на 800 и 1500 метра, а Алис Илиева остана втора на..
"Стартирахме добре пролетния полусезон в Югоизточната В група. Успехът с 5:1 като гости на "Асеновец" ме радва наистина. Определено обаче резултатът от срещата подвежда и не бе дотам леко да вземам мача срещу този съперник. На полувремето водехме с 4:1,..
За участие в Европейското първенство за кадети и кадетки се готви възпитаничката на старозагорския фехтовален клуб „Железник“ Николета Добрева. Надпреварата ще бъде в Анталия и стартира на 23 февруари, а старозагорката е чат от националния отбор за..
С нулево равенство започна пролетният дял от шампионата за "Берое". " Зелено-белите" не успяха да отбележат попадение срещу тима на "Крумовград" пред собствена публика. Куриозното е, че гостите доиграха срещата с 9 души след два червени картона на Стивън..
В Гълъбово днес започна Първия кръг от Националната верига по бадминтон. „Участват над 160 състезатели, предимно мъже и жени“, съобщи за радио „Стара Загора“ Мира Георгиева, председател и треньор на клуба домакин на турнира „Бадминтон клуб..
ПФК "Берое" пусна в продажба билетите за двубоя с "Крумовград". Срещата от XX кръг на шампионата е насрочена за 10 февруари, понеделник от 17:30ч. Цената на билета за мача е 15 лв . в предварителна продажба, както и в деня на мача. Пропуските за VIP..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net