Две поражения и едно равенство записаха юношеските отбори на "Берое" в изиграните си днес контролни срещи. Проверките са част от подготовката на отборите за пролетния полусезон в Елитните юношески групи и зоналните първенства.
Пред погледа на националния селекционер Марчо Дафчев талантите на "зелено-белите" до 15 години отстъпиха на връстниците си от "Локомотив" (Пловдив) с 0:4. Попаденията бяха отбелязани през първото полувреме, за старозагорци обаче това е едва първа проверка от старта на подготовката на 23 януари. Двата тима ще се изправят един срещу друг в нова контрола и в сряда, 8 февруари. Домакин на двубоя тогава ще бъде "Берое".
Още две от юношеските формации на "Берое" се изправиха срещу пловдивски отбори в контролни срещи днес.
Юношите до 16 години на "зелено-белите" завършиха 2:2 с връстниците си от "Локомотив" (Пловдив). Попаденията за "Берое" бяха дело на Християн Тодоров и Емил Куреков през първото и второто полувреме. За "черно-белите" на два пъти се разписа Филип Колев.
Загуба в Пловдив, но от "Ботев" записаха и юношите до 17 години на "Берое". "Зелено-белите"отстъпиха с 2:4, головете отбелязаха Владислав Димитров и Мануел Емилов. За домакините се разписаха Димитър Балинов, Станислав Шопов и на два пъти Иван Василев.
В Благоевград бе проведен международният турнир по спортна стрелба „Пирин“. В него се включиха представители на стрелковите школи от България, Гърция и Северна Македония. „ Участвахме с трима състезатели “, съобщи да радио „Стара Загора“..
Много силно се представиха възпитаниците на старозагорския карате клуб „Берое“ при участието си в Световното първенство в София, организирано от Световната шотокан федерация. В битките се включиха над 600 каратеки от 16 държави във всички..
"Отмина поредното състезание по лека атлетика в Ямбол. То се проведе за 59-ти път и е традиционно за този град. Силно се представиха нашите лекоатлети, като при жените първа стана Девора Аврамова, при момичетата до 18 години Алис Илиева също е първа...
Старозагорският Алпийски клуб „Железник“ бе домакин на турнира по спортно катерене за Купа „Сърнена гора“. В помещението по катерене в „Общинска“ спортна зала се изявиха 106 деца. Те бяха представители на 17 български клуба от Стара Загора,..
Старозагорският клуб „Недьо Ранчев“ бе домакин на 20-тото издание на турнира по джудо в памет на инж. Недьо Ранчев, основател на спортовете джудо и самбо в града. „ Тази година дойдоха по-малко отбори, 17 и имаше 120 участници “, съобщи за..
"Победихме у дома състава на "Секирово" с 2:0. Още през първото полувреме реализирахме две попадения и като цяло може да се каже си осигурихме спокойствие. Втората част дадох шанс на трима юноши да изиграят минути в първия тим. Представиха се добре и..
Волейболният „Берое“ стартира сезона в мъжкото първенство с победа. Възпитаниците на треньора Мирослав Живков се наложиха с 3:1 гейма при гостуването си на варненския „Черно море“. "Зелено-белите" спечелиха първия гейм с 25:21, отстъпиха втория..
Нов успех постигна състезателят от клуб по вдигане на тежести „Аполон“ Стара Загора Габриел Маринов. Той участва във възраст до 23 години на Европейското първенство за юноши в Дуръс, Албания, което е във възрасти до 20 и до 23 години. В..
Утре ще бъде проведено 20-тото издание на турнира в памет на инж. Недьо Ранчев, основател на спортовете джудо и самбо в Стара Загора. Участниците са разделени в две възрасти, момичета и момчета и юноши и девойки младша възраст. Официалното..
Силно се представиха възпитаници на старозагорския киокушин карате клуб „Асекн“ при участието си в турнир в Шумен. Състезанието бе за начинаещи в този спорт. „ Много сериозно участие, около 400 състезатели във всички възрасти и категории “,..

Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net
