За сериозни проблеми по инфраструктурата на високопланинската пътна мрежа след тежкия зимен сезон алармира заместник- кметът на община Мъглиж Душо Гавазов. От ремонт се нуждаят пътищата до селищата разположени в Стара планина- Селце, Сливито, Борущица и Радунци. Дължината на високопланинската транспортна мрежа е между 35 и 40 километра, което създава и трудности по поддръжката й. За проблемите допринася и фактът, че отсечките са строени преди около 50 години и са проектирани за експлоатация от волски и конски впрягове. Само за рехабилитация на отсечката Мъглиж -Селце от общинския бюджет са изразходвани 192 хил. лв. За тази отсечка има изготвени два проекта на обща стойност от 877 хил. лв за довършителни работи по трасето. В Междуведомствената комисия по възстановяване и подпомагане отлежава проект за цялостна рехабилитация и укрепване на пътя с Ветрен-с Сливито, който на места пропадна заради обилните снеговалежи тази зима- допълва още Гавазов. Пътят до Борущица е част от републиканската пътна мрежа и парадоксът е, че почистващите машини на община Мъглиж трябва да минат през лунен пейзаж до табелата на селото и от там да чистят километър и половина път в населеното място.
Ръководството на община Мъглиж е изготвило необходимите проекти за рехабилитация и реконструкция на пътната мрежа и по европейски програми, които обаче са коригирани от Държавен фонд "Земеделие"- съобщи още заместник-кметът Душо Гавазов. 15 точки по-малко са дадени на двата проекта, които ще решат до голяма степен инфраструктурните проблеми на Общината. Единият е за пълна реконнструкция на общинска пътна мрежа за 3 млн. евро и около 1 млн. евро за улична мрежа в регулация. "В момента община Мъглиж обжалва решението на Фонда и ако не получим необходимите точки според ранкинга по действащата наредба, ще съдим Фонд "Земеделие"- категоричен е Гавазов.
Атмосферното налягане ще се задържи почти без промяна, по-високо от средното за месеца. Днес над по-голямата част от страната облачността ще остане значителна и на отделни места в Източна България и планините ще има валежи, по-значителни в Родопската..
Министър-председателят Росен Желязков отменя насроченото за сряда, 15 октомври, заседание на Министерския съвет. Това съобщиха от правителствения пресцентър. Новината идва след изявление на лидера на партията мандатоносител ГЕРБ Бойко Борисов. В късния..
Предложения за дисциплинарни наказания „лишаване от правоспособност за срок от една година“ на трима нотариуси и едно предупреждение за лишаване от правоспособност на четвърти нотариус изпрати министърът на правосъдието Георги Георгиев до Нотариалната..
Две жени са задържани за измами с онлайн обяви за предлагане на кредити на хора с лоша кредитна история, съобщават от ОД на МВР - Стара Загора. Специализираната полицейска операция е проведена на територията на София, Кюстендил, Бургас и ловешкото с..
Най-новият фестивал на Ямбол ще събере жители и гости на града. Събитието стартира в петък и ще продължи до неделя. Огромна шатра с отопление, много музика, разнообразие от вкусотии - от традиционни наденички до джоланчета и прасенца, въртяни на жар, и..
Скелет на човек е открит днес при ремонтните дейности около шахтата на шадравана централния старозагорски парк „5-ти октомври“. Работници се натъкват на находката, която е част от откритите преди дни гробни съоръжения. Това разкри зам.-кметът Мартин..
Признатият от БАИ и Министерството на икономиката успех за индустриалния парк „Индустриална зона Загоре" е още едно постижение и плод на значителните усилия от страна на екипа на кмета на Община Стара Загора Живко Тодоров. Това изтъкна днес зам.-кметът..
От 1 януари 2026 година се предвижда въвеждане на нова методика за изчисляване на таксата за битови отпадъци. Всяка община има възможност да избере как да бъде определена - върху брой ползватели в домакинство, количество генерирани битови отпадъци или..
19- годишният мъж, който нападна 5- годишно момче в Ямбол, е задържан с прокурорско постановление за 72 часа. Детето е с повърхностни наранявания. За нападателя предстои да бъде поискана най- строгата мярка "задържане под стража". Детето е с охлузна..
19- годишният мъж, който нападна 5-годишно момче в Ямбол, е задържан с прокурорско постановление за 72 часа. Детето е с повърхностни наранявания. За нападателя предстои да бъде поискана най-строгата мярка "задържане под стража". 19-годишен с пистолет..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net