"Верея" загуби от "Ботев" след грешка в края (СНИМКИ)

| обновено на 19.04.17 в 21:46

"Верея" загуби с минималното 0:1 като домакин на "Ботев" в първа полуфинална среща от турнира за Купата на България. Гостите от Пловдив бяха подкрепяни от около 1500 свои фенове, но не успяха да създадат чисти голови положения пред вратата на домакините. Въпреки това "жълтите" стигнаха до гол от дузпа в последната секунда на мача след грешка в отбраната на домакините.

Наставникът на верейци Александър Томаш започна този двубой с Пламен Колев на вратата, който замени титуляра в предишните мачове Георги Аргилашки, Самуел Инкоом и Селим Бен Джемия бяха по двата фланга на отбраната, в центъра й застанаха Владимир Зафиров и капитанът Иван Бандаловски. Като двойка опорни халфове оперираха Георги Ангелов и Илиас Хасани, с функцията на плеймейкър бе натоварен Селим Керкар, по крилата атакуваха Педро Еуженио и завърналият се след контузия Момчил Цветанов, а на върха на атаката бе Георги Андонов.

Първото полувреме не представи особено интересни ситуации и пред двете врати. "Верея" владееше повече топката, но без това да носи особен позитив на тима в офанзиен план. В 11-та минута Педро центрира от корнер, Жоро Андонов засече, но стражът на гостите Георгиев улови. За цялата първа част "жълтите" стигнаха единствено до неточни удари на Балтанов и Виана.

През втората част отново липсваха интересните чисто футболни положения, но страстите се нажежиха. Двубоят се изостри, като гостите получиха два жълти картона, което предизвика недоволство на феновете им, които бяха изпълнили преизпълнили източната трибуна на "Трейс Арена". Известни с вандалските си прояви, "жълтите" фенове се опитаха да съборят оградата пред сектора си, но намесата на охранителите ги накара бързо да я вдигнат сами. Докторът на "Ботев" пък бе изгонен от съдията Волен Чинков.

Снимка

Точно когато двубоят вървеше към закономерно нулево равенство, Владимир Зафиров събори в пеналта Омар Косоко в последната минута от добавеното време. Главният съдия Волен Чинков отсъди дузпа, която Тодор Неделев превърна в гол и донесе успеха за гостите.