Община Стара Загора и Туристическо дружество „Сърнена гора“ организират поход на 29 април 2017 г.(събота). Инициативата е част от кампанията „Стара Загора – Европейски град на спорта“.
Сборният пункт за желаещите да участват е Парк „Аязмото“ – болница „Тракия“. В 09:00 часа участниците ще поемат по следния маршрут: местност „Сухата чешма“ – „Меча поляна“- заслон „Тихият кът“. Предвижда се почивка за обяд в местността „Тихия кът“. Походът ще продължи с придвижване до стадион „Берое“. Преходът е подходящ за всички възрастови групи, очаква се да приключи около 14:00 часа. Водач на групата ще бъде Продан Проданов.
При дъждовно време походът няма да се състои, информират организаторите.
Празникът на град Хасково се чества на 8 септември, когато православният свят отбелязва Рождество на Пресвета Богородица, почитана като покровителка на града. По този повод Община Хасково организира богата програма от културни, спортни и детски..
Приключват археологическите разкопки в местността "Червен баир“ край Ямбол. Проучени са три надгробни могили от от различни епохи. Разкопките в района на бившето военно поделение започнаха през пролетта, обясни д-р Тодор Вълчев от Регионалния..
До началото на новата учебна година община Тунджа ще приключи ремонта на детската градина в с. Веселиново за 1 млн. лв. и построяването на физкултурния салон на училището в с. Скалица. За да се осъществи проекта за фискултурния салон, който е от 1986..
Раднево отбелязва празника си на днешния 7 септември. Празненствата в неделния ден започнаха с издигане на националния флаг под съпровода на химна на града в изпълнение на Марижана Иванова и приветствие от кмета на града Георги Петров. Със званието..
Днес ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, но ще е без валежи . Вятърът ще бъде от североизток, предимно слаб, в Източна България - до умерен. Максималните температури ще бъдат между 28° и 33° , в София - около 30°. В..
От реконструирания старозагорски квартал „Три чучура-юг“ кметът Живко Тодоров даде старт днес на инициативата „Красиви квартали“, с която те ще станат по-приветливи и ще сплотят местните общности с полезна кауза. „ Да ни е чисто, предразполагащо за..
Община Стара Загора и Втора Тунджанска механизирана бригада организираха общоградски ритуал за преклонение пред делото и подвига на участниците в Съединението на Княжество България с Източна Румелия, съобщават от пресцентъра на Община Стара Загора. Тази..
В Габрово 140-та годишнина от Съединението на Княжество България и Източна Румелия ще бе отбелязана с поднасяне на венци и цветя пред паметника на Продан Тишков – Чардафон Велики и почетен караул от учениците от XIV Младежки гвардейски отряд при ПТГ..
С тържествена церемония и благодарствен молебен в Ямбол беше отбелязана 140-ата годишнина от Съединението на Княжество България и Източна Румелия. В ритуала взеха участие и представителни военни части от Ямболския гарнизон. В шествието по централните..
С трибагреник, дълъг 140 метра, Сливен отбеляза 140 години от Съединението на България. Тържественото шествие се проведе снощи и премина по основно булеварди и улици и завърши пред паметника на Хаджи Димитър и сливенските възрожденци, където бяха..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net