Една от най-успешните банди на българската лайв сцена – "Обичайните заподозрени", се отправя към ново предизвикателство с подготовка на един от най-необичайните концерти в историята й. През месец май Стефан Вълдобрев и групата в състав: Стоян Янкулов-Стунджи, Веселин Веселинов-Еко, Иван Лечев и Мирослав Иванов, ще събере фенове в Зала 1 на НДК, за да сподели една специална вечер.
"През годините сме имали възможност да свирим на всякакви места - клубове, театри, площади, фестивали. Концертите ни са били предимно в по-късните часове на нощта. Сега решихме да стартираме в по-ранен час. Причината е, че през незабравимото лято на 2017-та направихме поредица от концерти по родните плажове - морето е място за семейството, денят е дълъг и навсякъде беше препълнено с деца, доведени от родителите си. Хлапетата бяха насядали или танцуваха покрай сцената, заспиваха в ръцете на родителите си, пееха текстовете ни, беше много вдъхновяващо. По традиция в публиката имаше хора от поне три поколения, които се забавляваха еднакво добре. Иска ми се, някак, да пренесем тази картина и в НДК. Иска ми се по някакъв начин да разтегнем лятото на 2018-та и да го започнем с два месеца по-рано“, коментира Стефан Вълдобрев за Радио Стара Загора.
Голямото събитие ще се случи на 11 май от 20:00ч. , а на сцената ще прозвучат парчета като „По-полека“, „Холивуд“, „Рай“, „Към“, „Едно“, „Тази песен не е за любов“, „Фойерверк“, „Аз ли съм или не съм“, „Бряг с цвят най-зелен“, „Сняг над Сахара“, „Хромозоми“, „Обичам те, мила“ и мн. други.
Чрез този специален лайв групата бележи един изключително успешен период, свързан с представянето на последния й албум „10 ½“. През лятото на 2017г. турнето "Барът е до морето и морето е до бара" събира над 15 000 души за десет концерта, постигайки рекордна посещаемост за част от локациите.
Интервю на Тошка Събева.
Литературният клуб към Центъра за подкрепа за личностно развитие – Стара Загора организира тематичната среща „Четем наистина" с писателката Надежда Станилова. Срещата ще се проведе на 21 ноември от 17.30 ч. в камерната зала на Културния център за..
От бунтар, който свири джаз в България, до доктор по композиция от университета в Лос Анжелис – така в едно изречение може да бъде обобщен професионалният път на маестро Алекс Зографов. Първата му среща с пианото и с музиката се случва в..
В предаването „60 минути повече“ по Радио Стара Загора се срещнахме с Мария Иванова – творец, който превръща обикновени и дори изхвърлени материали в красиви изделия. Чрез арт терапията тя помага на хората да намерят спокойствие, да се изразят и да..
9 български фоторепортери с дългогодишен професионален стаж представят въздействащи снимки в Музея на фотографията в Казанлък. Експозицията ще бъде открита тази вечер в 18:00 ч, а гостите ще имат възможност да разговарят с трима от авторите...
32 платна включва първата самостоятелна изложба на хасковската художничка Златка Добрева. Тя е бивш учител по физика, а първата й експозиция беше представена пред публика в галерия „Форум“ в Хасково. На официалното откриване на изложбата..
„Мисля за теб“ е 47-та песен от проекта „Пеещи артисти“. Автор на текста е Константин Еленков, музиката и аранжиментът са на Веселин Веселинов - Еко, китари – Иво Чалъков, цигулка – Юлиян Стоянов, вокали – Добрин Досев. „Ведра и светла, с приятен..
Маргарита Младенова е основател на Театрална работилница "Сфумато" заедно с Иван Добчев и е неин директор от 1989 г. През годините е режисьорка и гост-режисьорка за Народния театър „Иван Вазов“, Сатиричния театър, Сливенския драматичен..
Сезонът на чудесата и спомените наближава, а фотографът Мария Стирянова е готова с новите си коледни декори и своето виждане, което всяка година внася в работата си. В нейното студио уютът не е само фон, а част от историята, която всеки кадър..
Нова трезорна зала към Общинския исторически музей в Тополоград ще пази златното съкровище, намерено преди година в землището на село Капитан Петко войвода. В залата вече се съхраняват уникални археологически находки – железен нож със златни..
Държавният куклен театър в Сливен кани своите почитатели от 3 до 6 г. на своя премиерен спектакъл „Не излизай сам навън!“ на 9-и ноември, от 11 ч. „Историята на 5 годишната Цвети ще запознае децата с правилата за движение и безопасност на пътя, -..

Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net
