До 30 юни министърът на труда и социалната политика Бисер Петков трябва да представи в Народното събрание концепция за проект на Закон за социалните услуги. Решението беше гласувано след разискване в пленарната зала по искане на БСП за политиката на държавата за интеграция на хората с увреждания. По време на дебата, министър Петков обясни, че средствата, отделени за хората с увреждания за тази година са в размер на близо 82 милиона лева, което е с близо 44% повече от миналата година:
"Ресурсът не е малък. Той не е достатъчен, но това, което ще се опитаме да направим чрез разработването на новата нормативна уредба, е да го преструктурираме и пренасочим по начин, по който хората с увреждания да чувстват подкрепа".
От БСП настояваха за конкретен законодателен ангажимент от страна на министерството и за разработване на механизъм за индивидуална оценка за потребностите на хората с увреждания. Предложенията на социалистите не бяха подкрепени. Антон Кутев посочи:
"Искам да ви напомня, че хората не искат концепция, а решения. Те искат нещо, което трябва да доведе до резултат. Концепцията, която днес предвиждате, не води до резултат".
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net