Специален двубой ще изиграят днес юношите на „Берое” от набор 98, 99, 2000 и 2001. Срещата, която ще се състои на тренировъчния терен над стадион „Берое”, ще бъде в памет на юношеския национал и играч на „зелено-белите” Мартин Ковачев. Талантът загина при катастрофа точно преди година.
Двубоят, наречен „Спомен за Марти” ще започне в 18 часа. В единия отбор ще бъдат бившите съотборници на Марти от набор 1998 и 1999 г. Те ще се изправят срещу настоящи играчи от Академията на Берое, родени през 2000 и 2001 г. В игра ще се появи и треньорския щаб на тима на юношите старша възраст – Иван Гаджев и Атанас Рибарски, които работиха с таланта в годините му в школата.
След срещата семейството на Мартин Ковачев организира и специална вечеря за двата тима. На нея със специални видеоклипове ще бъдат припомнени част от изявите на Марти с екипа на Берое. Тогава ще бъде дадена и специалната стипендия за най-добрия играч на Берое U19, която семейството на таланта връчва.
„Желаем всички, които го познаваха и обичаха да присъстват. Нека види, че има хора, на които липсва и никога няма да бъде забравен”, призоваха през социалните мрежи талантите на Берое.
С нулево равенство започна пролетният дял от шампионата за "Берое". " Зелено-белите" не успяха да отбележат попадение срещу тима на "Крумовград" пред собствена публика. Куриозното е, че гостите доиграха срещата с 9 души след два червени картона на Стивън..
В Гълъбово днес започна Първия кръг от Националната верига по бадминтон. „Участват над 160 състезатели, предимно мъже и жени“, съобщи за радио „Стара Загора“ Мира Георгиева, председател и треньор на клуба домакин на турнира „Бадминтон клуб..
ПФК "Берое" пусна в продажба билетите за двубоя с "Крумовград". Срещата от XX кръг на шампионата е насрочена за 10 февруари, понеделник от 17:30ч. Цената на билета за мача е 15 лв . в предварителна продажба, както и в деня на мача. Пропуските за VIP..
Цели 80 юношески отбора идват в Стара Загора на 8/9 и 15/16 февруари за футболния турни „Купа Локомотив“. Сред потвърдилите участие са тимове от школите на „Левски“, „ЦСКА“, „Ботев“(Пловдив), „Берое“, „Арда“(Кърджали), „Нефтохимик“ и др.. Организатор..
"Берое" завърши контролите с победа с 3:1 над "Свиленград" . Двубоят се игра на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора. Уерик Каетано се отличи с два гола, един добави Сегундо Пачаме. В 8-ата минута "Свиленград" поведе с гол на Юри Шекеров. "Берое"..
За участие в силен международен турнир по бадминтон, заедно с треньора си Тихомир Киров, отпътува възпитаникът на старозагорския клуб Теодор Митев. В петък, събота и неделя в Будапеща предстои надпреварата за юноши и девойки до 17 години...
"На 1 и 2 февруари столицата София бе домакин на Национален шампионат по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години. Силно се представиха Зара и Алис Илиеви, като Алис стана втора, а Зара трета на 1500 метра. На 3000 метра Зара Илиева завоюва първото..
Бившата състезателка по лека атлетика и настоящ член на Управителния съвет на спортен клуб по лека атлетика Берое Емилия Драгиева получи почетен знак от кмета на Стара Загора по повод 60-годишния си юбилей. Наградата бе връчена на специална церемония от..
Общинският етап на ученическите игри по волейбол за юноши 8-10 клас приключи успешно, съобщи Петко Крумов, началник на отдел „Спортни дейности“ в Община Стара Загора. След оспорвани срещи крайното класиране е следното: · Първо място: ППМГ „Гео..
"Изиграхме един мач, а една от контролите ни пропадна, поради голям брой заболели футболисти от нашия тим. Иначе загубихме от втория тим на ЦСКА София с 0:3, като те определено имаха инициативата през мача. Ние също имахме възможности, но пропуснахме...
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net