Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Малоброен протест против социалната система в Стара Загора

| обновено на 20.06.18 в 19:50

Неколцина старозагорци се включиха тази вечер в протест, организиран във фейсбук, за да изразят несъгласието си с политиката в социалната сфера. Те изказаха своята съпричастност към родителите, които от седмици  се борят за промени, които да гарантират достоен живот на техните деца с увреждания. Журналистът Велизара Цонева, инициатор на протеста, която от години активно работи по социалнозначими теми, изрази разочарованието си от системата. Тя самата дойдe в инвалидна количка.

"Възмутена съм от начина, по който чиновници, на които ние плащаме заплати по този начин реагират с децата ни, с нас, с всички. Никой не е застрахован. Аз се занимавам с тази тема от 12-13 години, нищо не се случва", заяви Цонева. 

"Промяната зависи от обществото ни, не толкова от институциите", сподели Живка Александрова. Тя също бе дошла, за да изрази своята солидарност с родители на деца в неравностойно положение. 

Протестиращата Искра Михайлова изрази мнение, че " нашите управляващи се научиха, че с подаването на една оставка приключват проблеми, които не могат да бъдат приключени толкова лесно. Няма да се откажем. И управляващите е по- добре да не свикват с тази мисъл, че с една оставка ще се решават проблемите". 

Демонстрацията в Стара Загора бе на фона на приетата днес от министър-председателя Бойко Борисов оставка на заместник-министъра на труда и социалната политика Росица Димитрова. Тя е поискала да се оттегли след общественото напрежение заради участието ѝ в сесия на Конференцията за правата на хората с увреждания в Ню Йорк. По-рано стана ясно, че за командировката на Димитрова и експерт от министерството в САЩ са отпуснати 16 хиляди лева. 








Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

40 нови дървета ще бъдат засадени в парк "Пети октомври" в Стара Загора

Около 20 изсъхнали дървета ще бъдат премахнати в парк „Пети октомври“ в Стара Загора след започването на ремонтните дейности. На тяхно място ще бъдат засадени по проект нови 40 дървета, обясни заместник-кметът Радостин Танев. "Софорите, които са..

публикувано на 16.07.25 в 14:45

Подменят маркировката на пътя Казанлък-Енина за сметка на изпълнителя

Започна обезопасяването на общинския път от Казанлък до Енина. През последния месец в участъка станаха няколко тежки инцидента, при които загина велосипедист, а друг пострада. Блъснат беше и мъж на тротинетка на велоалеята край пътя. Всички..

публикувано на 16.07.25 в 14:42
Радостин Танев

Обновяват паркоматите в Стара Загора

37 паркомати в Стара Загора ще бъдат поправени до края на месец август. Това съобщи в ефира на Радио Стара Загора зам.-кметът Радостин Танев. Той допълни, че има спечелен проект от Общината, чрез който следващата година ще се реализира изцяло..

публикувано на 16.07.25 в 14:40

Временно няма да приемат отпадъци от опаковки на площадката в Стара Загора

Временно се преустановява приемането на отпадъци от опаковки на площадката за разделно събиране на отпадъци в кв. „Железник“ в Стара Загора. Причината е повреда на техническото устройство, предизвикана от токов удар. До поправянето на устройството, което..

публикувано на 16.07.25 в 13:07

Възстановяват движението на автобусите в кв. Зора

Възстановява се движението на обществения транспорт в кв. „Зора“ в Стара Загора от 12 часа днес, съобщават от пресцентъра на Общината. Превозните средства, изпълняващи автобусни линии, ще обслужват спирките по главната улица на кв. „Зора“ - ул...

публикувано на 16.07.25 в 11:41
Николай Нейчев от Творчески колектив

Възстановяват часовника на сградата на "Български пощи" в Стара Загора

Започна възстановяването на часовника на сградата на "Български пощи" в Стара Загора. Това съобщи в ефира на Радио Стара Загора Николай Нейчев от Творчески колектив „На улицата“.  Той обясни, че първоначалната идея е да се премахне старият..

публикувано на 16.07.25 в 09:54

Каква е равносметката една година след пожарите във Воден и Крайново

Една година след опустошителните пожари жителите на  селата Воден и Крайново все още се възстановяват от нанесените от стихията щети. Днес от местната власт ще отчетат свършеното през изминалите месеци,  в храма „Св. Георги" в село Воден ще бъде отслужена..

публикувано на 16.07.25 в 08:38

Започна безплатна ваксинация на момичета и момчета срещу HPV

Започва безплатна ваксинация за ракови заболявания,причинени от човешки папилома вирус. Това е част от Националната програма на Министерството на здравеопазването и Националната здравноосигурителна каса.  В рамките на новата програма, право на..

публикувано на 16.07.25 в 08:33
Адмирал Каво Драгоне и адмирал Емил Евтимов

Адмирал Ефтимов: Изцяло подкрепяме ангажимента за повишаване разходите за отбрана до 5% от БВП

България изцяло подкрепя новия съюзнически ангажимент за повишаването на инвестициите в отбрана до 5% от брутния вътрешен продукт до 2035 г., обяви началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов на полигона Ново село на съвместен брифинг с председателя на..

публикувано на 16.07.25 в 08:10

Втори пожар в област Хасково за ден

Пожар гори в горски масив между хасковските села Върбово и Тънково. Екипи огнеборци, които гасиха пожар преди това във вилната зона на Харманли, са пренасочени там. Пламъците са унищожили вила, няколко декара лоза, храсти и треви в района. На място..

публикувано на 15.07.25 в 18:54