Макар и с чували засега, пътно съоръжение е напълно законно и по проект, а целта му е да увеличи пропускливостта на автомобилния поток, обясни за Радио Стара Загора комисар Илиян Илиев, началник на Охранителна полиция в ОД на МВР – Стара Загора, откъдето съвместно с Общината са взели решението за нова организация на движението в натоварения заради ремонт на жп моста участък.
В продължение на една седмица движението на кръстовището бе регулирано в часовете пик – от 16 до 18 от регулировчици, а през останалото време – със светофар.
„Наблюденията ни установиха, че това не дава достатъчно добър резултат“, обясни причината да се премине към кръгова организация на движението зам.-кметът. Тя е изпълнена по проект.
Въпреки че чувалите с пясък станаха повод за шеги в социалните мрежи, ефектът е почувстван от шофьорите още в първия работен ден. „От сутринта имаме само положителни отзиви и коментари на „горещия телефон“ и на телефоните на служителите, които отговарят за организацията на движението“, подчерта Йордан Николов.
Картини създадени през последните две години представи в галерия „Май" в Сливен художникът и преподавател Петър Кайраков. В изложените творби той отново поставя на фокус темата за митологията, християнството, любовта, очакването, доброто и злото...
Регионална здравна инспекция – Стара Загора беше партньор на Детска градина № 7 „Светулка“ в реализирането на 12 инициативи, посветени на здравословното хранене. В тях активно участваха 363 деца от 12 групи заедно със своите родители. Водещ на срещите..
На проведеното Общо събрание на Тракийски университет – Стара Загора, на което присъстваха 450 делегати, ректорът проф. Добри Ярков представи впечатляващи резултати от дейността на университета. Събранието започна с представяне на дневния ред от..
Няма затворени пътища на територията на област Стара Загора. Слаб снеговалеж има на старопланинските проходи „Шипка“ и „Република", както и в град Шипка. Пътищата там са заснежени и обработени. Участъците от магистралите „Тракия“ и „Марица“ в..
Посланието „Бъдеще без алкохол" е императивно важно за самите тях, приеха ученици в гимназиална възраст от Стара Загора, на които предстои да станат водачи на моторни превозни средства. Активната дискусия с единадесетокласниците от ПГМТТ „Н. Й. Вапцаров"..
Любимите песни на Васил Левски „Достойно есть“ и „Все за тебе мисля мамо“ огласиха централната част на град Ямбол на 19 февруари. С възпоменателна церемония, паметно шествие и общоградско поклонение ямболлии отбелязаха 152 години безсмъртие на Апостола..
Четвъртото издание на Националния конкурс за късометражно игрално кино „Ученически кинофест – 2025“ предоставя възможност на млади таланти от цялата страна да презентират своите филмови проекти. Темата на тазгодишното издание е „Граници“, като участниците..
Областната дирекция на МВР ще създаде организация да се подобри дейността по присъствие на районните инспектори в малките населени места на община Стара Загора. Този ангажимент пое днес Младен Кънчев от ОД на МВР в Стара Загора. Старши инспекторът участва..
Възстановено е движението за всички автомобили по 35-километровия участък от АМ „Тракия“ между Карнобат и Бургас, информират от Агенция "Пътна инфраструктура". Трасето е почистено, опесъчено и проходимо при зимни условия. Екипите на пътноподдържащата..
Близо 500 марули и 30 килограма зелен лук , екологично и собствено производство от общинската зеленчукова градина край село Долно Изворово, вече са откъснати и транспортирани до общинската "Кухня майка" в Казанлък, съобщи Теменужка Люцканова от..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net