Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Старозагорската окръжна прокуратура промени становището си и протестира предсрочното освобождаване на Сапунджиев

Окръжна прокуратура-Стара Загора подаде изненадващо протест пред Апелативния съд в Пловдив срещу определението на Окръжен съд – Стара Загора за условно предсрочно освобождаване на Георги Сапунджиев. Той бе осъден на 6 години лишаване от свобода и 8 години без право да управлява моторно превозно средство за причиняване на смърт по непредпазливост при управление на МПС, след като на 2 юни 2014 година прегази с джипа си 4-годишния Паоло Иванов в централната пешеходна зона на Стара Загора.  

Няколко часа по-рано днес Окръжен съд–Стара Загора постанови Сапунджиев да бъде освободен предсрочно 22 месеца преди изтичане на присъдата с мотива, че е изтърпял повече от половината срок на наказанието си и е показал добро поведение при престоя си зад решетките.

По време на съдебното заседание представителят на Окръжната прокуратура изрази становище, че са налице всички основания за предсрочно условно освобождаване на Сапунджиев като му бъде наложена пробационна мярка - срещи с пробационен служител в оставащите 1 година 10 месеца и 10 дни от присъдата. Сапунджиев щеше да бъде незабавно освободен след изтичане на 7-дневния срок за обжалване пред Апелативния съд в Пловдив. 

В късния следобед от Апелативна прокуратура – Пловдив разпространиха съобщение, че е подаден протест срещу определението за условно предсрочно освобождаване на Сапунджиев от страна на Окръжна прокуратура.

При запитване на Радио Стара Загора относно причините за промяната в  становището на прокуратурата, участвалата в самото заседание от страна на държавното обвинение зам.-окръжен прокурор Нейка Тенева отказа коментар. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Традиционно великденско дарение за храм "Св. Паисий Хилендарски" в старозагорския кв. "Зора"

На Велика събота, в навечерието на Великден, "Граждански клуб ЛИПА" традиционно зарадва хората в затруднено положение при храм "Св. Паисий Хилендарски" в старозагорския кв. "Зора". Членове на клуба лично донесоха на нуждаещите се пакети с хранителни..

публикувано на 19.04.25 в 14:21

Велика събота е време за боядисване на яйца и подготовка на трапезата в ямболско

В ямболския регион и до днес се пази традицията великденските яйца да се боядисват не на Велики четвъртък, а днес на Велика събота , започва и подготовката за трапезата в празничния ден. Подробности от Даниела Костова. За да не пропуснат елеосвещението..

публикувано на 19.04.25 в 09:46

Превалявания от дъжд през деня и ясно време в нощта на Възкресение

Днес облачността ще бъде по-често значителна, след обяд купеста и купесто-дъждовна . На места, главно в Западна и Централна България, ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици.  След обяд краткотрайни валежи от дъжд ще има и в Югоизточна..

публикувано на 19.04.25 в 09:29

Велика събота е

Велика събота е последният ден от Страстната седмица , предшестваща Великден. Православната църква отбелязва погребението на Исус Христос и слизането му в Ада. Днес за последно се пекат обредните великденски хлябове и се боядисват яйца.  На..

публикувано на 19.04.25 в 08:24
Новата сграда на областната болница в Ямбол

При престой в болницата здравноосигурените пациенти вече ще заплащат по лев на ден

При престой до десет дни в болница здравноосигурените пациенти вече ще заплащат по лев на ден. Това е указано в Преходни и заключителни разпоредби на Постановление за изпълнението на държавния бюджет на Република България за 2025 г. на Министерския..

публикувано на 18.04.25 в 16:26

Чирпан с арт инсталация за Великден

В навечерието на Великден Община Чирпан подари на своите жители и гости пъстро и вдъхновяващо изживяване.  В централния парк на града беше монтирана арт инсталация, съставена от шарени чадъри, които символизират пъстротата, радостта и надеждата на..

публикувано на 18.04.25 в 16:09
Лични документи

Цените за издаване на личните карти намаляват

До края на тази година цените за издаване на личните карти се намаляват и се връщат на нивата от миналата година. Това реши на последното си заседание правителството . От началото на годината издаването на документа за самоличност  беше..

публикувано на 18.04.25 в 13:51

Д-р Стойчо Кацаров: Качеството на медицинската помощ все още не е на ниво

Профилактиката в България не обхваща цялото население и всички рискови групи.Това коментира в интервю за Радио Стара Загора д-р Стойчо Кацаров от Центъра за защита правата на пациента. По думите му повече средства се отделят за болнично лечение и..

публикувано на 18.04.25 в 10:00

Разпети петък е – най-тъжният ден за християнския свят

На този ден е разпънат Иисус Христос, превръщайки се в изкупителна жертва за греховете на човечеството. Денят на Христовото Разпятие е най-скръбният за християнската общност, единственият, в който не се извършва Света литургия. Няма и Свето..

обновено на 18.04.25 в 09:21

Ямбол стана част от националната кампания срещу насилието над жени

Ямбол стана част от националната кампания „Аз съм Рада“, организирана от „Зонта България“ срещу насилието над жени и за подкрепа на жертвите на домашно насилие.  Символ на инициативата е куклата Рада, която напомня, че насилието не трябва да бъде..

публикувано на 18.04.25 в 09:14