Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Петър Дочев: "Съдията ни попречи да се класираме за финала"

Женският волейболен отбор на "Берое" отпадна на полуфиналните плейофи в Националната волейболна лига за жени, след като загуби вчера с 1:3 гейма от столичния "Левски". "Основна причина за загубата беше тенденциозното съдийство на Кирил Стоянов, който ощети отбора и пропиля едногодишен труд от наша страна", заяви в интервю за Радио Стара Загора наставникът на тима Петър Дочев. Той все пак изрази задоволство от завоюваните бронзови медали в шампионата, които са първи в историята на старозагорския волейбол. 

Дочев даде положителна оценка и на европейското участие на "Берое", но призна, че чувства горчивина от пропиления шанс беройки да играят финал с хегемона в последните години "Марица" Пловдив. Треньорът на старозагорския тим каза още, че целта на "Берое" е достигане на финал за Купата на България. На полуфинала "Берое" ще играе отново срещу "Левски", в другия полуфинал един срещу друг се изправят "Марица" и ЦСКА. По всяка вероятност полуфиналите и финала ще се проведат в Пловдив на 17 и 18 април. 

Цялото интервю на Десислав Тенев с Петър Дочев може да чуете в прикачения звуков файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Футболен куиз с кауза ще се проведе в Стара Загора

Благотворителен футболен куиз на тема "Световен футбол" ще се проведе утре вечер от 19 часа в известно старозагорско заведение. Събитието се организира от фенклуб "Арсенал България" и   е в подкрепа на онкоболни деца. "От "Арсенал България" избрахме..

публикувано на 14.10.25 в 16:14

Три златни медала за възпитаниците от клуб по Карате-киокушин „Дойчев 2020“ - Ямбол

Три златни медала донесоха младите спортисти от ямболския клуб по Карате-киокушин „Дойчев 2020“ след участието си в турнира за Национална купа „България“ за деца до 8 и до 10 години. Състезанието се проведе във Велико Търново, a участие взеха..

публикувано на 14.10.25 в 15:21

Млади джудисти се изявиха в Балканиада

В събота в Пазарджик предстои Държавното отборно първенство по джудо за юноши и девойки старша възраст. „ Надяваме се да запишем класиране “, сподели пред радио „Стара Загора“ Христо Лазаров, треньор в старозагорския клуб „Недьо Ранчев“...

публикувано на 14.10.25 в 09:58

Клуб Атила“ триумфира с титла в първенството по граплинг

В четвъртък старозагорският клуб "Атила" ще организира нова благоторителна акция. Тя е по кръводарявяне и в нея може да се включи всеки, който желае да дари кръв. Ще бъде проведена в залата на клуба от 8.30 до 11 часа.  В почивните дни клубът бе..

публикувано на 13.10.25 в 14:54

Две балкански титли извоюваха борци от клуб „Берое“

С две шампионски титли се завърнаха от участие в Балканско първенство по борба представителите на старозагорския клуб „Берое“. Състезанието бе в румънския град Клуж Напока. „ Участвахме с трима състезатели, Христо Яначков, Кристин Илийна и..

публикувано на 13.10.25 в 14:35

СК "Бадминтон" (Стара Загора) стана шампион на България при момчетата под 13 г.

Младите таланти на Стара Загора в бадминтона станаха шампиони на България за момчета под 13 г. През уикенда  в гр. Първомай се проведе Държавният отборен шампионат по бадминтон за момичета и момчета под 13 г. Стара Загора се представи с отбори и при..

публикувано на 13.10.25 в 09:08

Втори пореден успех за баскетболистите

Втора поредна победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига записа мъжкият "Берое Стара Загора". Възпитаниците на треньора Даниел Клечков зарадваха своите привърженици с трудна, но важна победа с 83:78.  Дешон Парсънс завърши с 20 точки и..

публикувано на 12.10.25 в 16:25

Титла и още 10 медала извоюваха кикбоксьори от клуб „Берое“

Силно се представиха възпитаниците на клуб по кикбокс „Берое“ на Държавното първенство, проведено във Варна. „ Участвахме само в стила „Фул контакт “, съобщи за радио „Стара Загора“ Христомир Ранчев, треньор в клуба. Този стил според него не е..

публикувано на 10.10.25 в 10:02

Теодор Митев е трети във временната ранглиста

В почивните дни в Първомай предстои Държавното отборно първенство по бадминтон за възраст до 13 години. „ Отиваме с пълни отбори, надяваме се да влезем в зоната на медалите “, съобщи за радио „Стара Загора“ Нанко Чорчопов, треньор в СК..

публикувано на 10.10.25 в 09:23

Христо Яначков стана балкански шампион

Балканска титла извоюва състезателят от старозагорския клуб по борба „Берое“ Христо Яначков на първенството в румънския град Клуж-Напока. Той бе над всички в своята категория до 57 кг. при момчетата до 15 години. С титли в свободния стил са още..

публикувано на 09.10.25 в 16:00