Фотоалбумът „Вълшебните стъкла на Петър Арнаудов“ и изложба с военни снимки на Петър Арнаудов, на повече от 100 години, ще бъдат представени на 16 май в информационния център на ул. Искра“ № 4 в Казанлък от 18 часа. Идеята за това издание е на известният фотограф-художник в Казанлък Бедрос Азинян, чийто баща е бил чирак на Петър Арнаудов. В съставянето на албума са използвани голям брой стъклени фотографски плаки на Петър Арнаудов, от работата му като военен фотограф на 23-ти Пехотен шипченски полк, наследени от бащата на Бедрос Азинян, а също и плаки предоставени от наследниците на Петър Арнаудов. Инициативата се подкрепя от община Казанлък, Исторически музей Искра, Национален парк - музей „Шипка - Бузлуджа“ и Ротари клуб Казанлък. Изданието е посветено на 100 годишнината от края на Първата световна война и се финансира от Министерството на отбраната. Фотографското наследство на Петър Арнаудов е принос в развитието на българската фотография, неговите фотографски плаки са едни от най-ценните източници на информация за военните събития от времето на Балканската, Междусъюзническата и Първата световна войни, сподели в интервю за Радио Стара Загора Бедрос Азинян:
Кметът на Стара Загора Живко Тодоров отбеляза своя 44-ти рожден ден с поредна благотворителна инициатива, насочен в подкрепа на пострадалите от пожара през август в местността „Седми километър“. 60 хил.лв. е събраната в първите дни на кампанията..
Непосредствено след празниците ще бъде направен ремонт на опасен участък от международния път към Граничен пункт Лесово, в близост до пътен възел „Зимница“ на автомагистрала „Тракия“, информират от Областното пътно управление в Ямбол. Предвижда се..
Около 15,00 часа днес е настъпило пътнотранспортно произшествие в Стара Загора на кръстовището на ул. " Руски" и ул. "В. Левски". По първоначална информация същото е между лек автомобил, управляван от 63-годишна жена и мотоциклет, управляван от..
Село Мамарчево се сдоби с нова, модерна детска площадка – жест, с който общината показа грижа към най-малките. Детското съоръжение бе официално открито от кмета на Болярово Христо Христов, заместник-кмета Нина Терзиева и кмета на Мамарчево Марчо..
Село Мамарчево отбеляза един специален и важен ден – официалното откриване на паметник в чест на капитан Георги Мамарчев, чието име носи селото. Събитието събра стотици жители и гости, които с уважение и гордост почетоха паметта на своя известен..
Днес ще бъде слънчево . Преди обяд над Източна България ще има ниска облачност. Ще духа слаб до умерен източен вятър. Максималните температури ще бъдат между 26° и 31° , в София - около 28°. В планините ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен източен..
Започна асфалтиране на алеи и улици в кв. „Изгрев” в Свиленград , информират от общинския пресцентър. Благоустрояването на най-големия жилищен район в града се изпълнява по проект към Инвестиционната програма на правителството и се финансира от..
Акция по почистване на квартал "Самара 3" се проведе днес преди обяд.Тя е част екоинициатива „Красиви квартали“ на Община Стара Загора. Целта - облагородяване на градската среда и ангажиране на гражданите с грижата за околното пространство, каза..
От началото на следващата година обмяна на левове в евро ще се извършва в 60 пощенски станции в Ямболска област. Служителите вече преминали обучение за разпознаване на фалшиви банкноти, а обменът ще се извършва само с евробанкноти, предоставени от БНБ...
Община Братя Даскалови ще отбележи своя празник с тържество на площада. Началото е в 18:00 часа с официално откриване , за жителите и гостите, организаторите подготвят богата музикално-танцова програма. Сред акцентите са изпълненията на детския танцов..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net