Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Номинират балетната прима Снежана Дескова за Почетен гражданин на Стара Загора

Инициативен комитет издига кандидатурата  на Снежана Дескова за Почетен гражданин на Стара Загора. Преди премиерата на спектакъла „Превъплъщение” на Балетната школа при читалище „Родина“  в петък хората се разписваха под Предложението на комитета, оглавен от Огнян Драганов, директор на Държавна опера-Стара Загора, и Силвия Томова- художествен ръководител на балета на Операта.

Всеки, който желае да подкрепи кандидатурата на Снежана Дескова, може да се подпише до края на месец юни в списък, който ще бъде на разположение на портала на Служебен вход в Операта.

Към момента в Стара Загора има няколко балетни школи, а преди е била само една – школата на Снежана Дескова. Повече от 1500 момичета и момчета са минали през школата й. Дескова е ръководител на балетната школа вече 44-ти сезон.  Със  специалното участие на Примата на балета на Държавна опера – Анелия Димитрова в премиерата на спектакъла „Превъплъщение” и подарък огромна изящна картина на балерина и триетажна торта със запалена свещ-фонтан, бе  отбелязана и  80-годишнината на талантливата и неуморна Снежана Дескова.

“Децата трябва да се учат на класическия танц. Обичам работата си и децата си, щастлива съм от това, което правя и класическият балет е любов за цял живот. Хората около мен също го заобичаха, независимо с какво се занимават, и това е най-големият подарък за мен“, каза в ефира на Радио Стара Загора Снежана Дескова:





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Възстановка на Калояновската тракийска гробница ще бъде открита в сливенския исторически музей

В Сливенския исторически музей “Д-р Симеон Табаков“ на 19-и ноември, сряда, ще бъде открита възстановката „Тайните на Калояновската гробница“.  Обектът е разкрит и проучен през 1963 г. от археоложката Мария Чичикова.  В  него е погребан местен..

публикувано на 17.11.25 в 15:20

Засаждат 13 хил. фиданки в местността „Седми километър“ край Стара Загора

Нови 13 хиляди фиданки от вида атласки кедър ще бъдат засадени на 65 декара площ в местността „Седми километър“ край Стара Загора. Събитието ще се състои на 22 ноември, събота от 10ч., обявиха от Община Стара Загора. От там посочват, че денят може..

публикувано на 17.11.25 в 14:49
Дебора Михайлова и адвокатът й Слав Даскалов

Делото "Дебора" продължава с разпитa ѝ с психолог

С разпит на Дебора Михайлова в присъствието на психолог и психиатър трябваше да продължи днешното съдебно заседание по делото срещу обвинения за заплахи за убийство, нанесените на момичето рани с макетен нож и нейното остригване от Георги Георгиев...

публикувано на 17.11.25 в 14:11

Столичната полиция задържа издирван за опит за убийство в Стара Загора

36-годишен мъж, издирван за опит за убийство в Стара Загора, е задържан днес преди обед в столицата, научи БНР. Мъжът е обявен за издирване, след като вчера в Стара Загора е получен сигнал за масово сбиване. Един от пострадалите в инциента е откаран в..

публикувано на 17.11.25 в 14:08

Подкрепата за Украйна - решаваща за сигурността в Европа

Намираме се в решаващ исторически момент, в който се определя бъдещето на ЕС. Създаден като мирен проект, днес ЕС се трансформира в проект за сигурност. Променят се стратегическите приоритети, а държавите членки осъзнават, че стабилността може да се..

публикувано на 17.11.25 в 13:50

Научно-практическа конференция „Зелено образование за устойчиво бъдеще“ се провежда в Стара Загора

Втората научно-практическа конференция „Зелено образование за устойчиво бъдеще“ започна в Стара Загора . Тя ще се състои в два дни в Регионалната библиотека „Захарий Княжески“. Събитието е посветено  на климатичните промени, зелената енергия,..

публикувано на 17.11.25 в 12:49

Мъж е с опасност за живота след сбиване в „Лозенец“

Полицията в Стара Загора издирва мъж, на 36-години, който е ударил в главата с остър предмет 46-годишен мъж при скандал, разразил се в кв. „Лозенец“ снощи. Сигнал за сбиване е получен в 21:25 ч., във Второ районно управление на полицията в Стара..

публикувано на 17.11.25 в 11:58
Саниран блок в Хасково

Санират 26 жилищни блока в Хасково

Предстои да бъдат сключени договори за финансиране за 26 жилищни блока в Хасково,  информират от общинския пресцентър. Те ще бъдат ремонтирани по приоритета за „Справедлив преход“ на европейската програма „Развитие на регионите“. Управляващ..

публикувано на 17.11.25 в 11:33

Отвличането на жена от Свиленград е било за респектиране

Дежурен състав на Окръжен съд - Хасково остави за постоянно в ареста тримата обвиняеми за отвличане на млада жена от Симеоновград. Престъплението е извършено на 13 ноември пред хотел в Свиленград. 21-годишната жена е качена насила в автомобил и..

публикувано на 17.11.25 в 09:38

Продължава санирането на многофамилни жилищни сгради в Ямбол

Продължава санирането на многофамилни жилищни сгради в Ямбол със средства по националния план за възстановяване и устойчивост.  Очаква се одобрените и по втория етап на програмата за саниране да получат 100 процента безвъзмездна финансова помощ, а не..

публикувано на 17.11.25 в 09:01