Близо 2 000 дка обработваеми земи са пострадали от градушката, паднала над старозагорското село Змейово преди около месец. Ледените късове са унищожили напълно лозовите масиви, поражения има и върху реколтата от пшеница, овес и други житни култури, съобщи кметът на селото Стоян Трифонов. По негови наблюдения бавно се възстановяват засетите площи с резене и люцерна. Експерти веча са направили оглед на засегнатите терени.
„За частните стопани няма методика за изплащане на компенсации, а само за регистрирани земеделски производители, които в селото са 5 -6 човека“.
Никой от пострадалите не е сключил агрозастраховка, поясни Трифонов.
Автор: Таня Балабанова
Хасково се преклони пред подвига и делото на Христо Ботев и пред героизма на всички знайни и незнайни герои, загинали за свободата и независимостта на България. Пред паметника на поета-революционер венци и цветя положиха кметът на Община Хасково..
Тракийският университет откри официално кандидатстудентската кампания за академичната 2025/2026 г. Ректорът проф. Добри Ярков заяви, че това е последният му работен ден във висшето учебно заведение. Днес той навършва 65 години и според..
С общоградски поклонения и полагане на цветя в памет на загиналите за свободата и независимостта на България в Ямболска област беше отбелязан 2 юни – Денят на Христо Ботев. Церемониите бяха съпътствани от традиционния вой на сирени точно в 12ч.. В..
СТЕМ център в старозагорското основно училище „Веселин Ханчев “ откри министърът на образованието и науката Красимир Вълчев. До момента в страната са разкрити около 450 подобни модерни образователни пространства , до май следващата година ще..
С тържествена церемония Община Болярово отбелязва 2 юни – Деня на Христо Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България. Точно в 12:00 часа, на територията на страната, включително и на територията на пограничната община Болярово, ще..
Съвместна специализирана акция от служители на Районно управление на полицията – Свиленград и представители на общинската администрация се състоя в Свиленград. Целта на проверките е опазване на обществения ред, безопасността на движението и..
Създателят на платформата „Черна писта“ 11-окласникът от столичното 127 СУ „Иван Денкоглу“ Мартин Атанасов заяви за Радио Стара Загора, че основната цел на инициативата е да бъдат разбрани в дълбочина причините за травматизма по пътищата в..
В Ямбол от днес започват театралните празници „Невена Коканова". До неделя на ямболска сцена ще бъдат представени едни от най-добрите постановки от последните сезони. Седем гостуващи театри ще се включат в тазгодишното 28-мо издание на..
От 2 до 4 юни в Стара Загора ще се извърши обработка на тревните площи против кърлежи, съобщават от общинската администрация. Дезакаризацията ще се осъществява по предварително изготвен график, обхващащ всички административни бюра. За обработката ще..
В Калофер, родният град на Христо Ботев, ще се състои митинг поклонение по повод 149 тата годишнина от героичната гибел на поета революционер. Преди церемонията от Националния музей „Христо Ботев“ с военни почести ще бъде изнесено знамето на..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net