Част от стената на основното училище в казанлъшкото село Горно Черковище се срути при несъгласувани изкопни дейности в двора. Заради инцидента близо 90-те ученици ще започнат учебната година в съседното село Бузовград. Днес от община Казанлък обясниха, че започват проверка по случая. Получени са уверения и от фирмата-строител, че ще възстанови сградата.
Съборената стена е част от физкултурния салон на близо 130-годишната сграда на училище „Св. Климент охридски“ в село Горно Черковище. Инцидентът е станал вчера следобед и за щастие няма пострадали. Днес от община Казанлък уточниха, че е извършвано изграждане на дренаж и отводнителна система.
Кметът на селото и Община Казанлък не са уведомени по никакъв начин за ремонтните дейности, предприети от директора на училището, макар това да са изрични негови задължения. Изкопът вече е укрепен. Ремонтните дейности са извън сградата на училището, в момента тече проверка на дейностите. В случая става дума за извършени строителни дейности по договор между директора на училището и строителна фирма, обясни зам.- кметът на общината Даниела Коева.
Ремонтът не е съгласуван, в общината не са уведомени за него и не е подавано заявление за строителни дейности, каза и кметът Галина Стоянова.
„Най-малкото договора, който е сключила директорката не ни беше известен до вчера, когато ни уведомиха, че има инцидент. Ще се провери има ли строителни книжа, на какви основания е сключен договора, по какъв начин е избран изпълнителя, кой е разрешил откриването на строителната площадка и кой е контролирал дейностите“, добави Стоянова. Тя увери, че с нейна заповед ще се назначи експертна проверка от компетентни лица, които да направят констативен протокол за извършените дейности. В зависимост от резултатите от проверката ще се потърси и отговорност от лицата, виновни за случилото се.
Кметът на Казанлък уточни, че от фирмата- строител са гарантирали, че ще възстановят сградата за своя сметка, но първо под контрола на общината ще се проведе обследване на сградата и проектиране.
Община Казанлък ще осигури средства и за транспортирането на децата до училището в село Бузовград. Учебният процес по никакъв начин няма да бъде възпрепятстван, увериха от община Казанлък.
„Децата на 16 септември ще започнат учебната година в училището в Бузовград, там условията са добри, защото има свободни класни стаи, в които са учели учениците от село Розово, докато при тях е течал ремонт. Учениците са около 90. От общината ще се осигури допълнителни средства за превоза на децата до Бузовград“, каза Стоянова.
Жълт код за високи температури е обявен за утре, 25 юни. В сряда отново ще е слънчево, около и след обяд в равнините и низините – горещо. Ще духа слаб, в Източна България до умерен вятър от север-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 34° и..
Община Казанлък ще представи на сесията в четвъртък за гласуване нов проект, с който да продължи дейностите по социализирането на паметника "Бузлуджа". Проектът за финансиране на дейностите, е част от втора Концепция за интегрирани териториални..
Повече от 55 инициативи са включени в кампанията на община Стара Загора за противодействие на противообществени прояви сред младите хора. Инициативата, наречена „Хайп за доброто“, ще продължи през цялото лято с различни занимания, а целта е да се създаде..
Тихомир Тенев от Стара Загора обяви, че е виждал черният леопард, който издирват вече пети ден в Шуменското плато, още преди две години. В студиото на Радио Стара Загора той разказа, че е публикувал видео в социалните мрежи, на което се..
Ритуално зажънаха в Димитровград. Кметът Иво Димов даде символичното начало със сърп и паламарка в землището на село Горски извор. "Традициите трябва да се запазват. Никой не е по-голям от хляба. Надявам се годината да бъде плодородна, а на хората на..
В китното подбалканско градче Шипка, Еньовден е сред най-почитаните летни празници. Облечените в гиздави народни носии Елица Транкова и Валентина Чакърова са станали с майките и бабите си в ранни зори, за да тръгнат с тях да берат лековити билки и..
Отлична координация показаха службите, включени в тактическото учение на ОДМВР – Сливен, пресъздаващо верижна катастрофа на магистрала. За първи път в акцията бе включен медицински хеликоптер, който имаше за задача да транспортира ранен шофьор, след..
До 4 юли се спира движението на всички видове транспорт по отсечка от бул. „Цар Симеон Велики“ в Стара Загора - от ул. „Крайречен булевард“ до жп прелез „Наталия“. Това се посочва в заповед на кмета на Община Стара Загора Живко Тодоров, а причината е..
На територията на област Стара Загора има само един регистриран частен зоокът в Казанлък. В него се отглеждат диви птици, съобщи за Радио Стара Загора д-р Боян Папазов от Областната дирекция за безопасност на храните. Той поясни, че при..
Девет жалби и сигнали от близки и роднини на възрастни хора, настанени в нелегалния хоспис в Ягода са постъпили в Районна прокуратура – Стара Загора. Те са постъпили в периода от От 6 юни, когато властите показаха потресаващи снимки на хора, гледани в..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net