Днес от 12 часа се отваря електронната система за записване на децата за детските градини в Стара Загора- информира в предаването „Репортер“ на Радио Стара Загора зам.-кметът на града Иванка Сотирова. Заявления се подават за децата родени от 2013 год. до 2017 год. включително. Заявленията подавани в предходни години вече са заличени и родителите ще трябва да подадат нови. Има достатъчно места в детските заведения в Стара Загора и няма проблем с приема на всички деца- категорична е Сотирова.
Родителите могат да изброят някои от предпочитаните градини, след това могат да направят корекции. Системата ще остане отворена до 27 март, когато трябва да излезе първото класиране и затова не е необходимо регистрацията да се направи още в първите минути на отварянето на системата. По традиция най- голям интерес има към детските градини в централната част на града, но не бива децата в група да бъдат повече от 28. Зам.-кметът напомня, че е важно родителите да отметнат в заявлението полетата за платени данъци и дали са работещи.
Към момента таксата за храноден в детските заведения в Стара Загора няма да се променя- допълни Иванка Сотирова. Поддържането на 27 детски заведения е голямо финансово натоварване за общината и решение за отпадане на таксите най-лесно вземат малките населени места. За безплатни детски градини и ясли трябва да има национално решение от правителството – категорична е Иванка Сотирова.
Първично възникнало огнище на шарка по дребните преживни животни е открито в тополовградското село Орлов дол в област Хасково, съобщават от Българската агенция по безопасност на храните. Заболяването е установено в лично стопанство с 11 овце, след..
Емблематичният шоумен и телевизионен журналист Драгомир Драганов ще бъде водещ на конкурса Царица Роза и Цар на минералната вода в Павел баня. Дългоочакваното събитие ще бъде на 12 юни (четвъртък), когато градът на балнеологията ще отбележи..
Нов пенсионерски клуб ще бъде открит в старозагорското село Памукчии, съобщават от общинския пресцентър. Той ще носи името „Задружие“ и ще бъде официално отворен с тържество и водосвет на 4 юни от 11.00 ч. Кметът на населеното място Стоян Ничев..
Присъда от шест години затвор получи 32-годишен мъж за склоняване чрез заплаха на дете да наблюдава блудствени действия. Той е осъден подосъдебно производство на Районна прокуратура – Стара Загора. Признат е за виновен за това, че за времето..
Към момента в област Стара Загора няма случаи на стрептококова инфекция от група А , каквито циркулират в Гърция, съобщи д-р Таня Перчемлиева – директор на Дирекция „Надзор на заразните болести“ в РЗИ Стара Загора. Въпреки че в южната ни..
Старозагорският зоопарк организира летни лагери за деца от 7 до 14 години. Те са с различни по вид занимания като са предвидени занимания за млади фермери, бъдещи художници, спортисти, скаутски лагер и такъв за млади изследователи, разказа Хубавена..
За нов вид измама с карти за градския транспорт предупреждават от община Хасково. В социалните мрежи са създадени фалшиви профили на общинския превозвач, които предлагат несъществуващи намаления и томболи за безплатни карти. В рекламата, която беше..
Атмосферното налягане е и ще се задържи по-ниско от средното за месеца. Вятърът временно ще отслабне и ще е слаб до умерен. Преди обяд над по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време. По-значителна ще бъде облачността над Североизточна..
Земеделското министерство предвижда създаването на взаимоспомагателен фонд, в който средствата да се натрупват чрез отчисления от субсидиите за земеделските производители. Фондът ще е на солидарен, а не на регионален принцип, уточни министърът на..
58 старозагорски ученици от няколко гимназии в града се включват от днес в 77-ия Национален туристически поход "По пътя на Ботевата чета Козлодуй – Околчица". Младежите са от Юношеския туристически клуб към ТД "Сърнена гора" Стара Загора. Групата..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net