Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ситуацията в ямболския ромски квартал се нормализира

Снимка: БТА

Постепено се успокоява ситуацията в ромския квартал на Ямбол. Решението на кризисния щаб квараталът да остане под пълна карантина до вторник в 24 часа, предизвика по- рано днес напрежение в района, информира кореспондентът ни Даниела Костова.

Положителни проби в карантинираната зона няма от миналия четвъртък, но от медицинския щаб, прецениха, че все още е рано мерките да бъдат разхлабени. Решено е да се направи  по- мащабно тестване, както на семейства на заразени, така и на контактни лица. Удължаването на карантината предизвика бурно недоволство сред жителите на квартала.

На един от пропусквателните пунктове са събраха хиляди протестиращи, Кметът Валентин Ревански и заместникът му Михаил керемедчиев разговаряха с техни представители. "Разговаряхме със тях, успокоихме ги, обяснихме им какъв е проблема, и така проявиха разбиране", заяви Ревански.

За сега няма промяна в решението на щаба и пълната карантина остава в сила до 00:00 часа в сряда.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Владимир Иванов

Крайни мерки като бойкот на магазините не вършат работа

Владимир Иванов коментира и призивите за бойкот на търговските вериги у нас на 13-ти февруари заради повишаващите се цени. По думите му проблемите на пазара се решават с производство на повече стоки и повече контрол. Към момента имаме стабилен..

публикувано на 07.02.25 в 10:03

В Тополовград откриват паметна плоча на Капитан Петко Войвода

Днес се навършват 125 г. от смъртта на Капитан Петко Войвода. По този повод в Тополовград ще се открие п аметна плоча на войводата, предоставена от дарител. Плочата с лика на войводата, която е дарена на общината от Наско Гелимачев, е монтирана..

публикувано на 07.02.25 в 09:50
Петър Йоргов и Тони Иванов

Стара Загора е домакин на Националния кулинарен форум „Еволюция на вкуса“.

Със събитието Shef`s Food Park пред Културен център - Стара Загора започва третото издание на Националния кулинарен форум „Еволюция на вкуса“. На събитието днес от 11 часа ще бъдат представени различни по-висок клас готвачи и производители,..

публикувано на 07.02.25 в 09:47

В Хасково ще отбележат 125 години от смъртта на Капитан Петко Войвода

С поднасяне на цветя и почетен караул, Тракийско  дружество "Георги Сапунаров", читалище "Тракия" и жителите на Хасково ще отбележат 125 години от смъртта на Капитан Петко войвода. „В Хасково прииждат много бежанци от Беломорска и Одринска Тракия след..

публикувано на 07.02.25 в 06:55

В по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево

Атмосферното налягане ще се задържи почти без промяна, значително по-високо от средното за месеца. Днес в по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево. Значителна облачност ще има главно над югозападните райони, Дунавската равнина и по..

публикувано на 07.02.25 в 06:17

Приеха държавният план-прием в училищата в област Стара Загора

Комисията по заетостта към Областния съвет за развитие на област Стара Загора прие държавният план-прием в училищата. На срещата, ръководена от заместник областния управител Левент Палов беше уточнен приемът в професионалните и профилирани..

публикувано на 06.02.25 в 18:24

Кметовете на кметства настояват за повече самостоятелност и собствени бюджети

Законодателни промени, които да осигурят повече самостоятелност и собствени бюджети за малките населени места. За това настояха от Националното сдружение на кметовете на кметства в България на годишното си отчетно събрание, което организацията..

публикувано на 06.02.25 в 17:31

Около 68 хиляди лева са събрани до момента от благотворителни инициативи за лечението на 45-годишния Десислав Тодоров от Стара Загора

Две събития с днешна дата ще има в Стара Загора, в подкрепа на 45-годишния Десислав Тодоров от Стара Загора. Мъжът се бори с тежко коварно заболяване, а необходимата сума за лечение е непосилна за семейството му. Първото събитие е спортен полуден,..

публикувано на 06.02.25 в 17:17
Снимка: Фондация „Асоциация Анимус“

10 души са потърсили помощ от началото на годината в кризисния център в Ямбол за жертви на домашно насилие

От началото на годината 10 души са потърсили помощ в кризисния център в Ямбол за жертви на трафик, домашно насилие, психически или физически тормоз и други форми на експлоатация.  Центърът е с капацитет 12 места, а настанените в него могат да..

публикувано на 06.02.25 в 16:43

Проверяват за нарушители на АМ "Тракия" край Сливен

Специализирана полицейска акция се провежда по автомагистрала "Тракия" в Сливенския участък от няколко дни. Наблюдава се за движение в аварийната лента, спиране и престой, както и за движение в насрещното платно. Проверява се техническата изправност..

публикувано на 06.02.25 в 16:40