Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Голямо е търсенето на термокамери за предприятия и учреждения

М. Йорданов, фирма "Кремък": Професионални съвети по сигурността ще получи всеки, който се обърне към нас за подкрепа.

Пандемията от коронавирус влоши социалното положение на много хора в България. Доста наши сънародници се завърнаха от чужбина и също са без работа. Очаква се и увеличение на престъпността. Такава е ситуацията и в цяла Европа.Данни от Франция, Белгия, Италия, Германия сочат, че се наблюдава презапасяване със средства за самозащита и буквално изпразване на оръжейните магазини. 

Как могат фирмите и гражданите да се предпазят в тази ситуация- ще разговаряме с Митко Йорданов, основател на “Кремък”, една от най-големите фирми за комплексна сигурност в България с над 1300 служители.


РСЗ: Г-н Йорданов, какво сочи вашият опит  – има ли ръст на посегателствата върху имуществото на граждани и фирми в момента в България?

М. Йорданов: Аз като експерт по сигурността не бих искал да насаждам допълнително страх и безпокойство у гражданите на фона на и без това сложната епидемиологична и икономическа ситуация в страната. Данните на МВР , а и нашите наблюдения сочат за спад на престъпността в периода на извънредното положение. Ние следим криминогенната обстановка постоянно и работим много усилено за превенция и запазване на ниския ръст на престъпността. За 28 години, откакто сме на пазара на услугите по сигурността, натрупахме значителен опит, преминавайки през различни етапи на развитие, а също и икономически кризи. Това ни дава увереност, че сме достатъчно подготвени и адекватни на ситуацията в момента. Препоръката ми към гражданите и бизнеса е: нека не подминават с лека ръка въпросите по сигурността. Нека вземат мерки и да потърсят мнението на специалисти, защото предварителната подготовка е най-добрата защита.

РСЗ: Превенцията е много важна , но какво могат да направят компаниите, за да се предпазят, какви мерки могат да вземат? И какво предлага вашата фирма в тази посока?

М Йорданов: Превенцията е едно от най-важните звена в борбата срещу престъпността. Ние освен че постоянно препоръчваме превантивни мерки, също така не преставаме да се подготвяме  и усъвършенстваме. През годините успяхме да обучим достатъчно специалисти по сигурността и в момента разполагаме с десетки технически екипи, експерти в проектиране и изграждане на охранителни системи , а също така и стотици професионално подготвени охранители. Освен стандартните услуги по техническа охрана и видео наблюдение в момента има интерес за инсталиране на термокамери на входовете на предприятия и учреждения. Работим с най-добрите термокамери на пазара, които са лидер на пазара в това направление. Всичко това ни дава възможност да реагираме изключително бързо  и да отговорим адекватно и професионално на всеки, който ни потърси на територията на цялата страна. Изказвам своята огромна благодарност  към всички наши служители, които в тези трудни времена не се уплашиха и нито един не се отказа да изпълнява служебните си задължения с още по-голяма отговорност. Не само медиците в България и по света, а и ние сме на първа линия, за което получаваме ежедневно благодарности на нашите клиенти.


РСЗ: Малко повече да ни разкажете за услугите , които предлагате и дали от тях могат да се възползват и граждани, не само фирми?

М. Йорданов: Наш основен приоритет е да сме доверен партньор на бизнеса, като наши клиенти са повече от 150 индустриални обекта . Също така имаме изградени над 15 хил. обекта с технически системи за сигурност и видео наблюдение, включително и голяма част на граждани.Отново искам да заявя нашата готовност, че всеки, който се обърне към нас, ще получи на най-високо ниво професионална консултация и препоръки за сигурността си. И искам да уверя гражданите и бизнеса, че както и в медицината, така и при нас, ако се вземат навременни адекватни мерки, препоръчани от специалист, последствията ще са по –леки или няма да се стига до тях.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Какво да очаква IT браншът през 2025 г.?

По данни на Търговския регистър нови 450 компании в IT сектора са регистрирани у нас през миналата година. Сред тях има и големи чуждестранни фирми, които навлизат на българския пазар, каза председателят на Асоциация „IT Стара Загора“ Боряна Пейчева. Тя..

публикувано на 20.01.25 в 15:35
Мария Горчева в студиото на Радио Стара Загора

Мария Горчева: Необходима е оценка за дисциплината в училище

Предложение на Синдикат „Образование“ да се въведе оценка на дисциплината в училищата, която да е балообразуваща и обвързана с кандидатстването в университетите или за работа, ще бъде обсъдено на заседание на УС на ръководителите в системата на..

публикувано на 20.01.25 в 08:56

Владимир Петков: Нова Зеландия е прекрасно място, струва си да се посети

Владимир Петков е българин, който от над 20 години живее в Нова Зеландия. Той е завършил в образованието си в Корнел, САЩ , специалност микроикономика и след това започва работа в Уелингтън , столица на Нова Зеландия. Преподавател е в тамошния..

публикувано на 17.01.25 в 08:31
Стефан Шоселов

Без компенсации за високите цени на тока бизнеса е заплашен от фалити

Без подкрепата за бизнеса заради високите цени на електричеството на свободния пазар ще се стигне до фалити, а и до намаляване на приходите в държавната хазна. Това заяви за Радио Стара Загора Стефан Шоселов, бизнесмен и председател на..

публикувано на 15.01.25 в 09:31

В деня на Банго Васил: Сегрегацията е най-голямата пречка за напредъка на ромската общност

Сегрегацията и дискриминацията са основните пречки, които ромската общност среща в опитите си за приобщаване в обществото. Това каза за Радио Стара Загора Ганчо Илиев, председател на УС на Сдружение „Свят без граници“. Той гостува в предаването..

публикувано на 14.01.25 в 12:08
Пламен Донев, член на УС на ИДЕС

ИДЕС: Предложените промени в държавния бюджет поставят бизнеса в неконкурентно положение

Обсъжданите промени в държавния бюджет, предложени от Министерския съвет на 51-то Народно събрание, поставят бизнеса в България в неконкурентно положение. Това посочват от Института на дипломираните експерт-счетоводители в България (ИДЕС) в официална..

публикувано на 13.01.25 в 14:50

Все повече младежи използват вейп, снус и никотинови паучове, без да разбират вредата от тях

Наблюдава се снижаване на възрастта на първи опит и увеличаване употребата на електронни устройства за пушене като т.нар. вейпове, включително с канабиноиди сред младежите. Това коментира за Радио Стара Загора Даниела Илиева, председател на..

публикувано на 13.01.25 в 08:44
Любомир Аламанов

За опасностите от отмяната на фактчекърите с модел на общностни бележки във фейсбук

С помощта на нещо като масово гласуване, а не чрез авторитет или редакция ще се определя кое е истина и кое не в постовете във фейсбук, след като стана ясно, че компанията майка на фейсбук – Мета прекратява програмата си за проверка на фактите от..

публикувано на 09.01.25 в 13:24

Любомир Стефанов: Няма драма в спирането на преговорите за съставяне на правителство

Новината за прекратяване на преговорите за съставяне на правителство между ГЕРБ-СДС и „Демократична България“ не е изненадваща, но не бива да бъде драматизирана. Очевидно политиците продължават с процеса на осъзнаване, че е необходима сериозна..

публикувано на 06.01.25 в 11:49

УНИЦЕФ България ще работят по три основни проекта свързани с образованието

През тази година УНИЦЕФ България ще работи за изграждане на система за наблюдение и оценка на качеството в образованието и грижата в ранна детска възраст в страната. Това е проект възложен от Европейската комисия и цели да подкрепи Министерството..

публикувано на 03.01.25 в 09:57