Вече са публикувани резултатите от класирането за месец юни за прием на децата в първа група в детските градини за учебната 2020/2021 година. В класирането участваха общо 528 заявления или 539 деца. Обявените свободни места бяха 738, 698 от които в детските градини в град Сливен. По първо желание са класирани общо 492 деца, по второ желание – 8, по трето и следващо желание – 11 деца. Всички приети деца ще започнат да посещават детската градина от септември.
В съответствие с утвърдения график за прием, класираните деца могат да бъдат записани в периода от 15 до 22 юни, включително.
От община Сливен напомнят на родителите, че след класиране, заявлението става неактивно и ако родителят желае да кандидатства отново за следващо класиране, то той трябва да подаде ново заявление с нов входящ номер. Със записването на детето в детската градина, в която е прието, не отпада възможността за кандидатстване за следващи класирания. Незаписаните в срок деца автоматично отпадат от приетите, губят входящия си номер, с който са участвали в класиране и могат да кандидатстват отново за прием с нов входящ номер.
Заявленията на децата, които не са класирани автоматично се прехвърлят към следващото класиране, като системата за прием ще е отворена от 13 юни, събота за редакция на съществуващи заявления и регистрация на нови такива.
По традиция в Стара Загора, на 19 юли се отбелязва Ден на възпоменание на жертвите - православни християни, загинали при опожаряването на Стара Загора и Старозагорското клане през 1877 година. Вечерна служба ще бъде отслужена от 17:00 часа в..
Времето в събота ще е слънчево с купеста облачност в следобедните часове. На отделни места в планинските райони в Южна България ще превали и прегърми. Ще духа слаб, а в Дунавската равнина и умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури..
С церемония и панихида пред паметника на Хаджи Димитър под връх Бузлуджа ще бъде бъдат отбелязани 157 години от гибелта на войводата и неговата чета. Повече от 120 души ще се включат в традиционната възстановка на следната битка на четата с башибузука..
Kметът на община Болярово Христо Христов участва в разширена работна среща на кметовете от Регионалната асоциация на общините „Тракия“, която се проведе в Кричим. Основната тема на разговора беше готовността на общините да преминат към новия начин за..
Нощен поход с ориентиране ще се проведе тази вечер в Стара Загора. Инициативата е част от кампанията на Община Стара Загора - „Хайп за доброто", насочена към насърчаване на младите хора да участват активно, отговорно и със смисъл в обществения..
Придвижването на процедурата за придобиване на сградата на Професионалната гимназия „Атанас Дамянов“ от страна на Министерството на образованието и науката е стъпка от ключово значение за бъдещото развитие на образователната инфраструктура в община..
Окръжен съд Сливен постанови постоянна мярка задържане под стража на 74-годишен мъж, обвинен в убийството на 66 годишна жена. Убийството е извършено в квартал „Надежда" преди няколко дни, но едва днес стана известно, след публикация на страницата на..
Велислава Делчева е избрана за омбудсман на Република България. В подкрепа на кандидатурата ѝ гласуваха 123-ма народни представители. 92-ма бяха "против", а 5 се въздържаха, предаде БНР. Делчева беше номинация на ГЕРБ-СДС. За нея гласуваха..
Зоoпарк Стара Загора организира втората си доброволческа кампания. Тя ще се проведе утре от 8 часа в Зооградината. Ще бъде разчистено пространството зад клетките на маймуните, където има изсъхнали дървета и клони. Това съобщи за Радио Стара..
Старозагорци и гостите на града ще получат безплатна възможност за паркиране в границите на обособената „Зелена зона“ до 25 август 2025 г. Това съобщиха от пресцентъра на Община Стара Загора. Няма да бъде събирана такса за кратковременно паркиране в..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net